RTX 3060 Ti ilk Benchmark oyun testleri sızdı!

İvadim adlı kullanıcıdan RTX 3060 Ti ekran kartının 2K ve 4K'da yapilan ilk oyun testleri paylaşıldı. Tam da beklentilerimizi karşılayacak performans görünüyor, tüm oyunlarda 2K ve 4K çözünürlükte RTX 2080'nin zaman zaman bir tık önünde çoğunlukla da %10 üzerinde daha iyi sonuçlar vermiş. Sanırım beklemeye değer, özellikle 1080P rekabetçi oyuncular için biçilmiş kaftan olabilir.

Umarım 2070 fiyatına olur. Yoksa monitör de almam gerekecek.

Kart 2K hikaye ve 1080P rekabetçi oyunlar için uygun olacak, fiyatı da bence peynir ekmek gibi sattıracak türden olabilir.
5000 TL civarına bu kartı alabiliyoruz yani?

O zaman bekleyeceğim 😁.

Vallahi duyumlar böyle bende bu kart için bekliyorum. İşlemciyi birkaç gün önce aldım 5600X tek eksiğim GPU. Ama 5000, ama 6000 bin TL alacağım gözden çıkarttım artık.

Trio ve ROG Strix modelleri 7 bin civarında olur. RTX 3070 9000 TL iken arasında 2000 TL rahat olur bence. Ancak Dual serisi 5500-6000 TL civarında olur muhtemelen. Gene de 5 binden aşağıda sarılacağını düşünmüyorum.

Satışa çıkmış 30 serisi kartların 20 serisine attığı farkı hepimiz gördük o yüzden bu haberin olasılığı çok yüksek. Şahsen sistemimde tek eksik ekran kartı bende 3060 Ti için bekliyorum alıp sistemi kurarsam sonuçları paylaşacağım.
Hangi islemci ile kullanacaksiniz acaba hocam?

Acaba mobile ne zaman çıkar?

Geri
Yukarı