RTX 3060 Ti modelleri arasındaki farka değer mi?

Atilla kalkan

Femtopat
Daha fazla  
RTX 3060 Ti almayı planlıyorum ancak marka ve fan sayısına göre fiyat 1-2 bin arası değişiyor. Fark nedir, para harcamaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izleyin.
Ben ASUS DUAL den ASUS TUF OCye yükselmek için +400 fiyat farkı verdim mesela.
Pardon 3060 ti soruyormuşsunuz aynı mantık ama bu tarz bir video bulun

Alacağınız modele göre yorum yapmak en mantıklısı.
bu parçalar arasındaki farkları merak ediyordum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izleyin.
Ben ASUS DUAL den ASUS TUF OCye yükselmek için +400 fiyat farkı verdim mesela.
Pardon 3060 ti soruyormuşsunuz aynı mantık ama bu tarz bir video bulun
teşekkürler

Merhaba,
Aşağıdaki linkte bütün RTX3060 Ti modellerinin, özelliklerini görebilir ve karşılaştırabilirsin. Frekansları öğrenmek için özellikle iyi. Ayrıca kartların teker teker bağlantılarına tıklayarak kısmi incelemelerini de görebilirsin. Henüz 3060 Ti satın aldım birazdan elimde olacak ama global forumlarda yaptığım araştırmalarda, 2 fanlı modellerin ısınma ve ses konusunda kullanıcıları üzdüğünü söyleyebilirim. Soğutma konusunda en başarılı model EVGA XC 2 fanlılar arasında. Arkasında ASUS Dual var. Çok fazla inceleme ne yazık ki yok. İtopya'da EVGA XC var 5200 dolaylarında fakat mağazadan alman gerek. Ben kendim Gigabyte Gaming Pro OC tercih ettim. N11'de piyasadakilere göre bir tık indirimli yakaladım. 3 fanlı model olması ve Boost clock hızları ideal.
Genel olarak bu clock farkları arada 1000TL fark ödeyecek kadar yok bütçen kısıtlı ise. Ama bütçe konusunda sorun yoksa denenebilir. Ben Gigabyte'ı soğutması için tercih ettim çokca.
RTX 3060 Ti

Geri
Yukarı