RTX 3060 Ti neden RX 5700 XT'den daha pahalı?

Kartı aldığım dönemde AMD'nin ekran kartları piyasada olmadığı için ben tercih yapmak zorunda kalmadım ama tercih yapacak olsam daha yine RTX 3070 seçerdim. Çünkü oynadığım tek oyun CS:GO ve onu da haftada 4 5 saat anca oynuyorum, diğer zamanlarda video render yapıyorum. Bu yüzden daha problemsiz ve daha az ısınan RTX3070'i seçtim. Kart normal kullanımda 45 50 derece arasında, kasamın fanları Extreme quiet moddayken stres testinde 71 dereceyi geçmedi. 85 90 dereceler görmek insanı korkutuyor.

"aMd'nİn sÜrÜcÜ sOrUnLaRı vAr."
Şaka bir yana render ile uğraşıyorsanız yanlış bir seçim yapmışsınız. RX 6800 render konusunda RTX 3070'den çok daha başarılı. Ayrıca kim demiş 90 derece olduğunu? Önyargınızı kendinize saklayınız.

"AMD'nin sürücü sorunları var."
Şaka bir yana render ile uğraşıyorsanız yanlış bir seçim yapmışsınız. RX 6800 render konusunda RTX 3070'den çok daha başarılı. Ayrıca kim demiş 90 derece olduğunu? Önyargınızı kendinize saklayınız.

Sürücü sorunları yaşamadığını söyleyebilir misin? Hangi AMD kart sürücü sorunu yaşamamış? Ayrıca 6800 3070'den 80 dolar daha pahalı. Aralarında %5-6 performans farkı var. Bu fark için 80 dolar fazla ödemeye gerek yok. Tamam 16 GB VRAM'ı olabilir ama performansa göre fiyat farkı çok fazla. Ayrıca 3070'in RT ve DLSS performansları çok daha iyi.

"aMd'nİn sÜrÜcÜ sOrUnLaRı vAr."
Yaptığım bu yanlış tercih bile beni fazlasıyla mutlu etti. Her ay 15 16 kere yaptığım 40 videoluk render işlemim eski bilgisayarımda 13 14 saat arası sürerken yeni sistemde 5 dakika 40 saniye sürüyo en fazla. 1000tl fazla verip RX6800 alsaydim belki 5 dakika sürerdi ama kullanmam gerektiğinda sürücü problemi çıkartması daha üzücü olurdu.

Eski bilgisayarim 3. Nesil i5 işlemci
Gt645 ekran kartı

Yaptığım bu yanlış tercih bile beni fazlasıyla mutlu etti. Her ay 15 16 kere yaptığım 40 videoluk render işlemim eski bilgisayarımda 13 14 saat arası sürerken yeni sistemde 5 dakika 40 saniye sürüyor en fazla. 1000TL fazla verip RX6800 alsaydim belki 5 dakika sürerdi ama kullanmam gerektiğinda sürücü problemi çıkartması daha üzücü olurdu.

Eski bilgisayarim 3. nesil i5 işlemci.
GT645 ekran kartı.

Sürücü sorunu henüz görülmedi lakin arada 1000 TL fiyat farkı olduğunu bilmiyordum. İyi günlerde kullanın o halde. Doğru bir seçim olmuş fiyat farkından dolayı.

Geri
Yukarı