RTX 3060 Ti sistem açılmıyor

Meddmen

Hectopat
RAM
Gskill 2x16 4000mhz
Ekran kartı
RTX 3060 Ti
Anakart
B550
İşlemci
R7 5800x3D
Hocam dun calisiyordu hiçbir sıkıntısı ama bugün ne olduysa başta kasa calisiyor. Ne monitor mouse ne de klavye calisiyordu. Sonra RAM'leri silgiyle temizledim RAM'lerin yerini degistirdim teker teker taktim ondan sonra kasa kendi kendine açılıp kapanmaya basladi. Kasanin baslat tusuna bassam bile degismedi bir sure boyle oldu bende PSU san kapattim açtım ondan sonra bir daha çalışmadı. Sorun sizce nerede? Yeni anakart mi gerek yoksa sistem tamamen gitti mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dun calisiyordu hiçbir sıkıntısı ama bugün ne olduysa başta kasa calisiyor. Ne monitor mouse ne de klavye calisiyordu. Sonra RAM'leri silgiyle temizledim RAM'lerin yerini degistirdim teker teker taktim ondan sonra kasa kendi kendine açılıp kapanmaya basladi. Kasanin baslat tusuna bassam bile degismedi bir sure boyle oldu bende PSU san kapattim açtım ondan sonra bir daha çalışmadı. Sorun sizce nerede? Yeni anakart mi gerek yoksa sistem tamamen gitti mi?
Eğer ana kartın bozulmadıysa üzerindeki her şeyi ( Ram, Ekran kartı, kablo vb.) Söküp tekrar takmayı dene. Ama risk almayıp bir Bilgisayarcıya gönder. Eğer risk alacaksan bu işlemleri kasayı yan yatırıp, kasanın içindeki neyin neye takılacağının fotoğrafını al. Zaten ana kartın üzerindeki yazılar bir nebze yardımcı olacaktır.

Bu arada benim bilgisayarım böyle düzelmişti.

Geri
Yukarı