RTX 3060 Ti sistem oyun oynarken siyah ekran oluyor

migration

Kilopat
Merhaba,

RDR2, GTA V gibi oyunlar oynarken ekran kartında ve işlemcide ısınma olmaması rağmen bilgisayar siyah ekrana geçiyor ama kasa hala çalışmaya devam ediyor. Sonra tekrar kapatıp açmaya çalıştığımda yine aynı siyah ekran oluyor ama kasa çalışır halde. Ta ki PCI-e Express kablosunu söküp tekrar takınca bilgisayar açılıyor. Dün FurMark testi yapmıştım yaklaşık 15 dakika sürmüştü. Maksimum 63 dereceyi görmüştüm ve hiçbir sorun olmamıştı. Şimdi tekrar yaptım 5. dakikada yine aynı şekilde bilgisayar siyah ekrana geçti. Sıcaklık değerlerinde anormallik yok. Ekran kartının sıcaklığı aldığımdan beri 70 dereceyi geçtiği görmedim. Sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum ama düzelmedi. Teknik servise göndermekten başka çarem var mı? Daha yeni almıştım nasıl bu kadar çabuk arızalandı anlamadım.

Sistem özellikleri:
  • ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC 8 GB GDDR6X 256bit NVIDIA ekran kartı.
  • AMD Ryzen 5 5600X soket am4.
  • ASUS TUF Gaming B550M-E AMD B550 soket AM4 DDR4 4600(OC)MHz mATX Gaming (oyuncu) anakart.
  • Thermaltake TR2 s 750W 80 Plus 120mm fanlı güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı