RTX 3060 Ti sistem oyunlarda FPS düşüşü

Mrboot

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıktan da görebileceğiniz gibi oyunlarda oynarken bir anda 144'ten 30 FPS'lere düşüyor bunu Forest'ta meneater da ve Rainbow Six'te çok yaşadım ama sorun ısınma değil serin çalışmasına rağmen bilgisayar böyle FPS düşüşleri oluyor aslında sorunun HDD'den kaynaklanabileceğini düşünüyorum sistem bileşenlerim.
RTX 3060 Ti.
i5 12400F.
H610mh.
32 GB RAM.
FPS düşüşü olduğu sırada çekilmiş erkan görüntüleri:

Filmler ve TV 28.06.2022 01_44_15.png

Filmler ve TV 28.06.2022 01_44_39.png

TheForest 27.06.2022 23_08_57.png

Garip bir şekilde CPU kullanımınız çok fazla darboğaz diyeceğim sistemdeki bileşenler çok uyumlu ama HDD'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Merhaba arkadaşlar, başlıktan da görebileceğiniz gibi oyunlarda oynarken bir anda 144'ten 30 FPS'lere düşüyor bunu Forest'ta meneater da ve Rainbow Six'te çok yaşadım ama sorun ısınma değil serin çalışmasına rağmen bilgisayar böyle FPS düşüşleri oluyor aslında sorunun HDD'den kaynaklanabileceğini düşünüyorum sistem bileşenlerim.
RTX 3060 Ti.
i5 12400F.
H610mh.
32 GB RAM.
FPS düşüşü olduğu sırada çekilmiş erkan görüntüleri:

Eki Görüntüle 1440917

Eki Görüntüle 1440920

Eki Görüntüle 1440914

Parçalarınız gayet uyumlu aslında ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrardan kurun oyununuz crackli ise ondan dolayı da olabilir.

Parçalarınız gayet uyumlu aslında ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrardan kurun oyununuz crackli ise ondan dolayı da olabilir.
yok hepsi orijinal
sürücler de daha yeni :/

Böyle olunca canım sıkılıyor yıllarca hayalini kurdum bilgisayarın problem çıkınca çok üzlüyorum.

Yok hepsi orijinal.
Sürücler de daha yeni :/

Böyle olunca canım sıkılıyor yıllarca hayalini kurdum bilgisayarın problem çıkınca çok üzlüyorum.

Olsun siz yine de sürücüleri kaldırın tekrardan kurun birkaç kişide sürücüleri silip yükleyince sorunun düzeldiğini söylemiş sizde deneyin belki düzelir.

Olsun siz yine de sürücüleri kaldırın tekrardan kurun birkaç kişide sürücüleri silip yükleyince sorunun düzeldiğini söylemiş sizde deneyin belki düzelir
nasıl yapacağım acaba kaldırıp yüklemeyi

Bu FPS düştüğündeki hali.

Filmler ve TV 5.07.2022 00_48_08.png

Bu normal hali :/

Filmler ve TV 5.07.2022 00_48_16.png

Bu da menüde FPS düştüğü hali2k.

Grand Theft Auto V 5.07.2022 00_45_14.png

2K Ultra'da ama MSAA ve FXAA kapalı halde :/

neden böyle oluyor 😭

Olsun siz yine de sürücüleri kaldırın tekrardan kurun birkaç kişide sürücüleri silip yükleyince sorunun düzeldiğini söylemiş sizde deneyin belki düzelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videolara bakar mısın

nasıl yapacağım acaba kaldırıp yüklemeyi

Filmler ve TV 5.07.2022 00_48_08.png

Filmler ve TV 5.07.2022 00_48_16.png

Grand Theft Auto V 5.07.2022 00_45_14.png

neden böyle oluyor 😭

bu videolara bakar mısın
ben kaydettim

Son düzenleme:
Nasıl yapacağım acaba kaldırıp yüklemeyi.

Eki Görüntüle 1441353

Eki Görüntüle 1441355

Eki Görüntüle 1441356

Neden böyle oluyor 😭

Bu videolara bakar mısın?

Ben kaydettim.

YouTube'a ekran kartı driverları nasıl silinir yaz izleyerek yap.

YouTube'a ekran kartı driverları nasıl silinir yaz izleyerek yap.
yaptım kaldırıp yükledim hala aynı sorun sıcaklıktan olabilir mi ya kasayı açtım ve anakrt gerçekten çok sıcaktı eli yakar yani

yaptım kaldırıp yükledim hala aynı sorun sıcaklıktan olabilir mi ya kasayı açtım ve anakrt gerçekten çok sıcaktı eli yakar yani
ekran kartının back plate i de sıcaktı ama bilmiyorum :(

Yeni konular

Geri
Yukarı