RTX 3060 Ti sistem Rust'ta 55 FPS veriyor

Daha fazla  
RAM
Corsair 8GB 3200 MHz (x2)
SSD veya HDD modeli
Samsung 500 GB SSD
Ekran kartı
Gigabayte RTX 3060 Ti Master
Anakart
B450 Gaming Plus
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar o kadar yazdım giriş yap ekranına attı, konu da açılmamış. Ben 2. elden bir bilgisayar aldım, şimdi Rust oynuyorum, eski bilgisayarım bunun aynısı ama grafik kartı bir tık daha düşüktü sadece. O bilgisayarda 100 FPS, detaylı yerlerde 70 FPS alırken, bu bilgisayarda sürekli 55-70 aralığında git gel yaşıyorum. Grafikleri en dibe düşürdüm sinirimden ama yine FPS aynıydı. FPS limit de yok. RAM kaynaklı olabilir mi acaba? Yapmadığım şey kalmadı BIOS, format, driver update, her şeyi yaptım. Satan çocuk da kafayı yemek üzere ben de sürekli beni arayıp şöyle deneyelim böyle deneyelim diye bir şeyler yapıyor cinnet getirmeme ramak kaldı yardım edin.

Google da can you run it diye bir site var. O siteden sistemini taraması için bir uygulama indirip ona göre minimum veya önerilen ayarlar kısmında neyin eksik geliyor ona göre bakabilirsin. Veya YouTube'a laptopun modelini yazıp aynı özellikteki adamların çektiği videolardan bakabilirsin. Ama benim şahsi fikrim Rust gibi devasa bir oyunu laptopta oynamak biraz başını ağrıtır ve yorar ama sen bilirsin gene bu iki dediğim şeye bakmanı öneririm.

İslemci tabanli bir oyun islemciniz iyi ancak eski ve oyunun optimizasyonu da biraz kotu.
Hocam işlemci o kadar da eski değil, çünkü benim eski PC'de de aynı işlemci vardı baya 100FPS alıyodum rahat rahat. ve zaten optimum için gösterilen Ryzen 5 1700. yine daha iyi benimki.

Bilgisayara güç veren Power Supply ile alakalı olabilir mi?
Valla o olaydan hiç anlamıyorum nasıl anlayabilirim onunla mı alakalı değil mi?

Hocam işlemci o kadar da eski değil, çünkü benim eski PC'de de aynı işlemci vardı bayağı 100FPS alıyordum rahat rahat. Ve zaten optimum için gösterilen Ryzen 5 1700. yine daha iyi benimki.

Vallahi o olaydan hiç anlamıyorum nasıl anlayabilirim onunla mı alakalı değil mi?

Yani demek istediğim bilgisayara güç veren kaynağın wattı az geliyor olabilir. Ya da bu eleman daha önce mining yaptı mı bu bilgisayarda? Ya da oyunu oynamadığım için bilmiyorum ama grafik ayarlarında triple buffering ayarı varsa onu kapatmayı deneyin. Başka aklıma olası çözümler gelmedi.

Yani demek istediğim bilgisayara güç veren kaynağın wattı az geliyor olabilir. Ya da bu eleman daha önce mining yaptı mı bu bilgisayarda? Ya da oyunu oynamadığım için bilmiyorum ama grafik ayarlarında triple buffering ayarı varsa onu kapatmayı deneyin. Başka aklıma olası çözümler gelmedi.
Şimdi işim var biraz da, hallettikten sonra içini açıp bakıcam güç kaynağına. Zaten Hold Up modu yok PSU'nın düşük ise iyi olur. Sistemin hiç 200 watt üzerine çıktığını görmedim ekrandan izliyorum kasayı. Ayarları kapatacak olsam bu kadar yüksek sistem tercih etmezdim, ben her şeyi en iyi kalitede oynatmak için aldım. Ayrıca eski bilgisayarım bundan bir tık aşağıydı ve 100FPS alıyordum.

Geri
Yukarı