RTX 3060 Ti sistem tavsiyesi

Bütçe
14000
Oyun oynayacaksan 3700X yerine 5600X'in stoklara gelmesini bekleyebilirsin. Bütçen yetmiyorsa kasa ve PSU'yu birlikte alman daha mantıklı.

RTX 3060 Ti 4500 TL
RTX 3070 7000 TL
Aradaki fiyat farkı çok uçuk.
RTX 3060 Ti almak daha mantıklı.

Aşırı O.C yapmayı düşünmüyorsan MSI Frozr L de alabilirsin. Böylece 3 fanlı Gigabyte RTX 3060 Ti alınabiliyor ama isteğe bağlı.

Attığın şekilde de alınır, şimdiden hayırlı olsun. Ayrı bir konu açıp fotoğrafları paylaşırsan güzel olur. :D
Palit yerine Gigabyte mı alayım? O.c yaparım diye düşünüyorum o yüzden sıvı soğutma tercih ettim çünkü duyduğum kadarıyla bir zararı yokmuş O.C'nin. Kapasite varken kullanmamak saçma olur gibi geldi.

Palit yerine Gigabyte mı alayım? O.c yaparım diye düşünüyorum o yüzden sıvı soğutma tercih ettim çünkü duyduğum kadarıyla bir zararı yokmuş O.C'nin. Kapasite varken kullanmamak saçma olur gibi geldi.
O.C yapacaksan alabilirsin tabii, öylesine söyledim.

Aralarında soğutma açısından çok fark yoktur, sadece göz zevki. 😁

3070 bilerek almadım 3060 Ti varken. Karşılaştırmalar da oyununa göre 6-15 FPS farkı, 2 sn render süresi gibi komik sayılar var. Aradaki fiyat farkına değecek bir şey değil. Ayrıca 1080P'de oyun oynuyorum. Bütçem olursa ileride 2K'ya geçerim. Kartın gücü her türlü yeterli. Bence alınması gereken kart çıkarsa eğer 3070 Ti olur. @Cem Ozgulll

@enonertetanem Bu arada Sinerji'den aradılar. Dediler bu PSU yetersiz kalıyor. Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold Yarı Modüler Güç Kaynağı Bunla değiştirelim aradaki 15 TL farkı ödemenize gerek yok dediler. Ben de tamam dedim.

3070 bilerek almadım 3060 Ti varken. Karşılaştırmalar da oyununa göre 6-15 FPS farkı, 2 sn render süresi gibi komik sayılar var. Aradaki fiyat farkına değecek bir şey değil. Ayrıca 1080P'de oyun oynuyorum. Bütçem olursa ileride 2K'ya geçerim. Kartın gücü her türlü yeterli. Bence alınması gereken kart çıkarsa eğer 3070 Ti olur. @Cem Ozgulll

@enonertetanem Bu arada Sinerji'den aradılar. Dediler bu PSU yetersiz kalıyor. Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold Yarı Modüler Güç Kaynağı Bunla değiştirelim aradaki 15 TL farkı ödemenize gerek yok dediler. Ben de tamam dedim.
Hayırlı olsun, 3060ti alınacak en mantıklı ekran kartı 3070 için 1000tl+ fark vermeye deymez zaten.

Geri
Yukarı