RTX 3060 Ti sistemde bütün oyunlarda DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

KontRadamus

Hectopat
RAM
Ripjaws 2x8 GB 3600Mhz
Ekran kartı
Gainward 3060 ti Ghosty
Arkadaşlar sistemi alalı yaklaşık 6 ay oldu ve aldım alalı neredeyse bütün oyunlarda DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası alıyorum. Oyun açılıyor oynuyorum bazen yarım saat bazen 1 saat bazen 10 dakika sonra bu hatayı verip oyun kapanıyor. Çözüm yolları olarak gösterilen neredeyse her şeyi denedim. Format, driver güncelleme, eski driver yükleme vs. ancak sorun devam ediyor. Ekran kartını FurMark, OCCT, superposition gibi bütün testlere soktum ancak herhangi bir sorun çıkmıyor. Sistemdeki herhangi bir şeye OC yapmadım. Artık garantiye göndermeyi planlıyorum ama sadece ekran kartını mı garantiye yollamalıyım yoksa kasayı komple mi yollayayım bilemiyorum.
Çözüm önerilerini bekliyorum.
Ekran Kartı: Gainward 3060 Ti Ghost
CPU: Ryzen 5 5600
Anakart: Gigabyte B550 Aorus Elite
RAM: Ripjaws V 2x8 GB 3600MHz

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-02 at 18.49.00.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-02 at 18.49.00.jpeg
    157,9 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2023-12-02 at 18.49.00 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-02 at 18.49.00 (2).jpeg
    88,6 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2023-12-02 at 18.49.00 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-02 at 18.49.00 (1).jpeg
    91,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemi alalı yaklaşık 6 ay oldu ve aldım alalı neredeyse bütün oyunlarda DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası alıyorum. Oyun açılıyor oynuyorum bazen yarım saat bazen 1 saat bazen 10 dakika sonra bu hatayı verip oyun kapanıyor. Çözüm yolları olarak gösterilen neredeyse her şeyi denedim. Format, driver güncelleme, eski driver yükleme vs. ancak sorun devam ediyor. Ekran kartını FurMark, OCCT, superposition gibi bütün testlere soktum ancak herhangi bir sorun çıkmıyor. Sistemdeki herhangi bir şeye OC yapmadım. Artık garantiye göndermeyi planlıyorum ama sadece ekran kartını mı garantiye yollamalıyım yoksa kasayı komple mi yollayayım bilemiyorum.
Ekran kartı: Gainward 3060 Ti ghost.
CPU: Ryzen 5 5600.
Anakart: Gigabyte B550 Aorus Elite.
RAM: Ripjaws V 2x8 GB 3600MHz.

DDU ile driver sil yeniden yükle.

Ekran Kartı: Gainward 3060 Ti Ghost
CPU: Ryzen 5 5600
Anakart: Gigabyte B550 Aorus Elite
RAM: Ripjaws V 2x8 GB 3600MHz

Bak belki işe yarar.

DDU ile driver sil yeniden yükle.

Denendi. 3 önceki sürüme kadar bütün driverlar ile devam ediyor.

Bak belki işe yarar.

Buradaki her işlemi daha önce denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı