RTX 3060 Ti sistemde ekrandaki görüntü çok keskin ve piksel

CptSpork

Hectopat
Merhaba, 3060 Ti ve Dell G2422HS monitörüm var. İkisini de alalı 1 ay olmuyor. Ekran kartından mı yoksa monitörden mi bilmiyorum veyahut ilk defa 24 inç monitör kullandığım için mi bir fikrim yok ekrandaki görüntüler çok keskin ve piksel piksel geliyor.
Örneğin aşağıda gördüğünüz gibi Google Chrome logosunun etrafına bakacak olursanız çok keskin, pikseller gözüküyor.
IMG_2546.jpg

Aynı şekil PUBG'de uzak mesafede grafikler Full olmasına rağmen böyle oluyor. Yani oyun farketmeksizin genel yaşadığım bir sorun. Bu sizce bir sorun mu yoksa doğal bir şey mi? Sorun ise neden kaynaklıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hz düşürerek bir deneyin isterseniz. Donanımsal bir sorun varsa.
Dark Stabilizer ayarını 0'a düşürdüm ve biraz daha iyi oldu. Yaklaşık 4 yıldır HP Omen laptop kullanıyorum, sanırım onun ekranı küçük olduğu için buna göre çok daha kaliteli, ona alıştığım için sanırım böyle. Fena değil ama oyunlarda köşeler vb. bi tık keskin oluyor.
Hz düşürünce bişey değişmedi maalesef.

Dark Stabilizer ayarını 0'a düşürdüm ve biraz daha iyi oldu. Yaklaşık 4 yıldır HP Omen laptop kullanıyorum, sanırım onun ekranı küçük olduğu için buna göre çok daha kaliteli, ona alıştığım için sanırım böyle. Fena değil ama oyunlarda köşeler vb. bi tık keskin oluyor.
Hz düşürünce bişey değişmedi maalesef.
Oyunlar da çok keskin oluyorsa oyunun kendi ayarlarından keskinlik ayarlarını düşürün. Yani yumuşak kenarlar kullanın. Bunun bir örneği msaa

Oyunlar da çok keskin oluyorsa oyunun kendi ayarlarından keskinlik ayarlarını düşürün. Yani yumuşak kenarlar kullanın. Bunun bir örneği msaa
Msaa, fxaa gibi ayarları zaten yüksekte kullanıyorum, ets2'yi ultrada oynarken bile bahsettiğim şey oluyordu. Bilmiyorum acaba normal mi neyden kaynaklı değişik birşey. Müsait olduğumda sorunu daha iyi anlatabilmek adına kısa bir video çekeceğim. Bu arada çok sağolun yardımlarınız için <3

Geri
Yukarı