RTX 3060 Ti sistemde Minecraft kasıyor

Maegrad

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Uzun zaman sonra Minecraft girip shader pack yükledim. Cyberpunk, Red Dead Redemption 2, GTA 5, Forza gibi oyunlarda kasma sorunu yaşamayan bilgisayar ile Minecraft'te 50 FPS civarında ve drop yiyerek oynuyorum.

Ekte de görüldüğü gibi FPS bu şekildedir. Chunkları 20'nin üzerine aldığım zaman kasma yaşıyorum. Oyunun optimizasyon problemi falan mı var, yoksa benden mi kaynaklı?
Oyun orijinal değil, Technic Launcher.

2021-09-26_10.55.53.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Shader'lar FPS'i bayağı bir düşürüyor. Ben de 2070 Super ile Optifine ile beraber Shader kullandığımda 2K'de ortalama 60 FPS alıyorum. Optifine yerine Sodium ve Iris Shaders modunu kullandığımda ise ortalama 120 FPS alıyorum.

Hocam modsuz oyunda kaç fps alıyorsunuz ? Eğer defaultta da drop yiyorsanız oyun orijinalse bilmiyorum ama crack yoluyla indiyse belki ondan kaynaklı olabilir. Dosyalarda herhangi bir eksik gedik varsa o sorun yaratabilir. Orijinalse dosyaların doğrulundan emin olun.

Merhaba dostlar. Uzun zaman sonra Minecraft girip shader pack yükledim. Cyberpunk, Red Dead Redemption 2, GTA 5, Forza gibi oyunlarda kasma sorunu yaşamayan bilgisayar ile Minecraft'te 50 FPS civarında ve drop yiyerek oynuyorum.

Ekte de görüldüğü gibi FPS bu şekildedir. Chunkları 20'nin üzerine aldığım zaman kasma yaşıyorum. Oyunun optimizasyon problemi falan mı var, yoksa benden mi kaynaklı?
Oyun orijinal değil, technic Launcher.

Eki Görüntüle 1174063

Dünya dengeleme seçeneğini kaparsanız düzelir başka bildiğim yok. Ben de 3070'te düşük FPS alıyordum kapadım düzeldi (görüntü ayarlarında performans kısmında).

Geri
Yukarı