RTX 3060 Ti sistemde oyunlar çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

B4tuhan1

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2133 MHz
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
Anakart
MSI Pro H610M-E DDR4 (MS-7D48)
İşlemci
Intel Core i5-12400F, 4000 MHz (40 x 100)
Merhaba çok uzun olmasa da uzun zamandır kullandığım bilgisayarım aldığım günden beri belli oyunlarda çökme yaşıyor servise 3 kez falan götürdüm ama donanımda bir sorun bulamadılar format attım bir şey değişmedi sistemde bir sorun bulamadıklarını söyleselerde ben sorunun sistemde bir parçadan olduğunu düşünüyorum ama bilgisayarlardan tam anlamadığımdan hangi parçada olduğunu bilmiyorum şu ankini satıp yenisini toplamayı düşünüyorum son çare olarak sizin fikirlerinizi duymak istedim.

Hocam oyuna girdim bir şey değişmedi yeniden oyunum çöktü muhtemelen aşırı ısındığı için çöküyor olabilir oyun oynarken arada cama dokunuyorum ve sıcaklık hissediyorum ekran kartı çok ısınıyor.

Oyun oynarken HWMonitor programını kullanarak sıcaklık değerlerini SS atabilir misin?

Tamamdır beklemedeyim. Oyunu açtıktan sonra bir süre oyna öyle at sıcaklık değerlerini.
1706551924690.png
1706551944944.png
Hocam direkt şöyle atim bu arada ssleri oyun çöktükten hemen sonra attım ısınmışken

Sistemin çok ısınıyor hocam. Bundan kaynaklı sistem kendini korumaya alıp çökebilir.
Evet hocam herhalde ekran kartı falan çok ısındığınından kendini saniyelik resetliyor buda oyunun çökmesine sebep oluyor olabilir çünkü oyunlarım genel olarak gitmeden önce ekran kartının ışığı yanıp sönüyor

Evet hocam herhalde ekran kartı falan çok ısındığınından kendini saniyelik resetliyor bu da oyunun çökmesine sebep oluyor olabilir çünkü oyunlarım genel olarak gitmeden önce ekran kartının ışığı yanıp sönüyor.

İşlemcinde çok ısınıyor eğer ağır bir oyun oynamadıysan testten önce.

İşlemcinde çok ısınıyor eğer ağır bir oyun oynamadıysan testten önce.
testten önce bilgisayar kapalıydı ve oynadığım oyun o kadarda ağır değil en düşük ayarda fortnite oynuyorum oyunum çökmesin diye sistemi benden kötü olan arkadaşlarım bile orta ayarda çökmeden oynayabiliyor ve sadece fortnite'da değil gta 5 cs2 fifa 23 gibi oyunlardada oluyor aynı sorun ek olarak bazen oyundayken görev yöneticisinden bakıyorum cpu kullanımı 100'e falan çıkıp sonra iniyor anlayamadım bakıyorum sadece 3 program oluyor gerisi sistem

Son düzenleme:
Testten önce bilgisayar kapalıydı ve oynadığım oyun o kadar da ağır değil en düşük ayarda Fortnite oynuyorum oyunum çökmesin diye sistemi benden kötü olan arkadaşlarım bile orta ayarda çökmeden oynayabiliyor ve sadece Fortnite'da değil GTA 5 CS2 FIFA 23 gibi oyunlarda da oluyor aynı sorun ek olarak bazen oyundayken Görev Yöneticisi'nden bakıyorum CPU kullanımı 100'e falan çıkıp sonra iniyor anlayamadım bakıyorum sadece 3 program oluyor gerisi sistem.

Bir termal macun temizliği yapın. Kasanın camını açın. Fanları temizleyin. Sorununuz çözülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı