RTX 3060 Ti sistemde oyunlarda ani FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

DeepoweRz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Sistemim:
  • i7 12700F.
  • RTX3060 Ti.
  • 16 GB HyperX 3200MHz RAM (2x8)
  • 1TB WD Black SSD.
  • 650W PSU.
Normalde oyunlarda hiç FPS sıkıntısı çekmiyorum. Gayet rahat bir şekilde oynuyorum ama bir gün CS oynarken oyun çok ciddi anlamda kasmaya ve FPS'si düşmeye başladı. Aynı şekilde Fortnite da öyle oldu aynı gün(sadece bu oyunlarda böyle). CS'deki sorun geçti ama Fortnite‘da lobide aynı şekilde kasmaya devam ediyor. Oyun başlayınca düzeliyor ama lobide 144'e sabit olan FPS'im ani düşüşler görüyor. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

Arkadaşların dediği daha doğru ama konsola fps_max 0 yazar mısınız belki sabitleme açıktır ondan da olabilir küçük bir ihtimal.

Merhaba.
Sistemim:
  • i7 12700F.
  • RTX3060 Ti.
  • 16 GB HyperX 3200MHz RAM (2x8)
  • 1TB WD Black SSD.
  • 650W PSU.
Normalde oyunlarda hiç FPS sıkıntısı çekmiyorum. Gayet rahat bir şekilde oynuyorum ama bir gün CS oynarken oyun çok ciddi anlamda kasmaya ve FPS'si düşmeye başladı. Aynı şekilde Fortnite da öyle oldu aynı gün(sadece bu oyunlarda böyle). CS'deki sorun geçti ama Fortnite‘da lobide aynı şekilde kasmaya devam ediyor. Oyun başlayınca düzeliyor ama lobide 144'e sabit olan FPS'im ani düşüşler görüyor. Bu sorunun sebebi ne olabilir?
aynı sorun bendede var sadece csgo da oluyor 400 sabit iken hareket edince 40-50 ye düşüyo win format attım düzeldi 1 hafta sonra geri başladı windows 10 a geçicem ben böyle devam ederse

Aynı sorun bende de var sadece CS:GO'da oluyor 400 sabit iken hareket edince 40-50'ye düşüyor Win format attım düzeldi 1 hafta sonra geri başladı Windows 10'a geçeceğim ben böyle devam ederse.

Windows 11 de FPS şikayetleri çok fazla var 10'a geçtiklerinde düzelenler olmuş.

Geri
Yukarı