RTX 3060 Ti sisteme 2K/4K monitör önerisi

VimVitae

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 2K ya da 4K monitör almak istiyorum. Uzun bir süre araştırma yaptım ama istediğim tarzda monitör bulamadım. Benim için karşılaması gereken minimum değerler.

-Curved olması.
-En az 120 Hz yenileme hızına sahip olması.
-IPS panel tipine sahip olması.
-En az 27 inç büyüklüğünde olması.
-2K ya da 4k olması.

Bu üstte yazdığım minimum değerleri karşılayabilecek, bildiğiniz ve kalitesine güvendiğiniz monitörleri bana söyler misiniz?
Çok cep yakmayacak tarzda olursa iyi olur çünkü yapmam gereken başka harcamalarım da var.
Şimdiden teşekkürler.

• İşlemcim: Ryzen 5 3600X
  • Anakartım: MSI B450 TOMAHAWK MAX
  • Ekran Kartım: RTX 3060 Ti
  • Ramlerim: VENGANCE RGB PRO 2x8 GB

Bende bundan var çok güzel Curved 34" ghosting yapmıyor 144Hz ama tek sorun VA panel ki hissettirmiyor 3060 Ti var bende de oyunlarda kasma vb yapmıyor fiyatı biraz tuzlu ama :D

Edit: Kutudan HDMI ve DP kablosu çıkıyor.

Böylesine güzel bir monitörün Curved özelliğine sahip olmaması beni cidden üzüyor.

Curved tavsiye etmem. İlk başta güzel gözüküyor ama belli bir süre sonra espirisi kaçıyor. Curved yerine hoparlörlü almak daha mantıklı. Donanım Arşivi sürekli olarak bu tarz monitörleri uyguna paylaşıyor. Instagram hikayesinde bakmanı tavsiye ederim.

Bende bundan var çok güzel Curved 34" ghosting yapmıyor 144Hz ama tek sorun VA panel ki hissettirmiyor 3060 Ti var bende de oyunlarda kasma vb yapmıyor fiyatı biraz tuzlu ama :D

Edit: Kutudan HDMI ve DP kablosu çıkıyor.

Hocam Photoshop ile uğraştığım için IPS biraz şart.

IPS ve Curved panel daha önce hiç görmedim. Curved paneller VA panel oluyor ve tavsiye etmem.

Bende internette hiç denk gelmedim ama 27 inç monitörler Curved olmayınca çok kafa ağrıtıyor.

Geri
Yukarı