RTX 3060 Ti sistemin ekrani FurkMark testini baslatinca gidiyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, ASUS Dual GeForce RTX 3060 TI 8GB 256 Bit, Corsair Vengeance RGB Pro 8GB 3200MHz x2, Gigabyte B450M S2H V2, Gigabyte GP-P750GM 750W, Corsair 4000D Airflow ATX Case
Meslek
Game Developer
Herkese selam. Son 1 aydır bilgisayarım ister oyunda olsun ister olmasın durup duruken ekran gidiyor ve bir daha geri gelmiyor. Bazen 1 hafta boyunca hep bunu yapıyor bazen 2 hafta yapmadığı oluyor. Arka planda bilgisayarda ne açıksa onun sesi geliyor ama bilgisayarı resetlemeden ekranım bir daha geri gelmiyor. Kablolarda bir problem yok başka kablo ile de denediğimde yaptı. Bir FurkMark testi yapiyim dedim fakat her testi baslattigim zaman ekranim yine ayni sekilde gitmeye basladi. Simdi problemi buldum ama neyden kaynaklandigini bulamadim. Sorunum ekran kartinda mi yoksa PSU'da mi ? Onu nasil anlayabilirim ? Ama benim fikrim sorun PSU da olsaydi bilgisayar komple kapanirdi. Diger parcalar calismaya devam ediyor bende ekran gittigi zaman.

Sistemim:
İşlemci : AMD Ryzen 5 5600
Anakart : Gigabyte B550 Gaming X V2
Ekran Kartı : ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti 8GB 256 Bit
RAM : Corsair Vengeance RGB Pro 16GB 3600MHz x2
Güç Kaynağı : Gigabyte GP-P750GM 750W

@Akıncan Hançer o zaman bir de OCCT testi deneyelim. Aynı şekilde bir de OCCT programını indirin ama bu sefer programdaki CPU test işlevini kullanacağız. Amacımız ekran kartına olabildiğince az yük bindirerek sistemi yük altına sokmak.
Hocam indirdim su sekilde bir ekran acildi.
1713882643686.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı