Çözüldü RTX 3060 Ti tam performansta çalışıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

519506

Centipat
RAM
2X16 Gskill 4000 MHz
SSD veya HDD modeli
Corsair 2 TB - MSI 1 TB SSD
Ekran kartı
ASUS DUAL RTX 3060 Ti
Anakart
MSI Z590 Pro Wi-Fi
İşlemci
İ5 11600k
Arkadaşlar merhaba, ASUS Dual RTX 3060 Ti ekran kartım var. Oynadığım oyunlarda işlemci kullanımı (i5 11600K) %90 civarlarındayken, ekran kartı kullanımı %5-10 arası oluyor.
Bu normal değerler mi yoksa değil mi?
İnternette ekran kartı tam performansta çalışması için işlemcinin iyi olması gerektiği ve ekran kartını desteklemesi gerektiği yazıyor, buna göre işlemcim yetersiz kaldığı için olabilir mi?
Bir de olması gereken değer sistemime göre ne olmalıdır? Teşekkürler.

Çözüm
@519506 Spider Man'in bazı oyunlarda optimizasyon sorunu olduğu söyleniyor. Biraz darboğaz var ama bu oyunda normal sanırım. Başka bir ağır oyunda yüzde 95 üstü kullanım varsa normaldir.
@519506 tamamdır, işten döndüğünüzde atarsınız fotoğrafı. Müsait olduğum zaman da dönerim.

Tamam hocam. Bir şey takıldı aklıma ben NVIDIA ayarlarını yüksek performans ve bazı ayarları kapalı kullanıyorum bununla alakalı olabilir mi acaba? NVIDIA Denetim Masası ayarlarının düşük ve kapalı kullanma sebebi CS gibi FPS oyununlarında iyi oyun oynamak için. Sorun burada mı? Ayarlarım unlost FPS artırma ile aynı 😅

Tamam hocam. Bir şey takıldı aklıma ben NVIDIA ayarlarını yüksek performans ve bazı ayarları kapalı kullanıyorum bununla alakalı olabilir mi acaba? NVIDIA Denetim Masası ayarlarının düşük ve kapalı kullanma sebebi CS gibi FPS oyununlarında iyi oyun oynamak için. Sorun burada mı? Ayarlarım unlost FPS artırma ile aynı 😅
Olabilir, belli olmaz. Ben NVIDIA Denetim Masası ayarlarına karışılması taraftarı değilim. Varsayılan ayarlarda kullanırım hep. NVIDIA zaten en iyi şekilde ayarlıyor onu.

Olabilir, belli olmaz. Ben NVIDIA Denetim Masası ayarlarına karışılması taraftarı değilim. Varsayılan ayarlarda kullanırım hep. NVIDIA zaten en iyi şekilde ayarlıyor onu.
Ekran Görüntüsü (5).png

Hocam ben de ne oluyor diyordum :D Windows Tuşuna basıp görev yöneticisini açarsanız normal bu tabii.

Attığım linkten MSI Afterburner indirin ve kurun. RivaTuner'ı da kurup kurmayacağını soracak size, ona da evet deyin. Program kurulduktan sonra açıp şuradaki ayarları uygulayın;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra uygulamayı kapatmadan uygulama açıkken, aynı zamanda oyunu açın. Bu şekilde sol üstte değerler oyunda iken gözükecektir. Biraz oyunu oynadıktan sonra SS alıp atarsınız buraya.

Hocam ben de ne oluyor diyordum :D Windows tuşuna basıp Görev Yöneticisi'ni açarsanız normal bu tabii.

Attığım linkten MSI Afterburner indirin ve kurun. RivaTuner'ı da kurup kurmayacağını soracak size, ona da evet deyin. Program kurulduktan sonra açıp şuradaki ayarları uygulayın;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra uygulamayı kapatmadan uygulama açıkken, aynı zamanda oyunu açın. Bu şekilde sol üstte değerler oyunda iken gözükecektir. Biraz oyunu oynadıktan sonra SS alıp atarsınız buraya.

Değerler nasıl olması gerktiği gibi mi? Bir de FPS nasıl bu PC ve oyun için.

Değerler nasıl olması gerktiği gibi mi? Bir de FPS nasıl bu PC ve oyun için.
Ekran Görüntüsü (7).png

@519506 Spider Man'in bazı oyunlarda optimizasyon sorunu olduğu söyleniyor. Biraz darboğaz var ama bu oyunda normal sanırım. Başka bir ağır oyunda yüzde 95 üstü kullanım varsa normaldir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı