RTX 3060 Ti ve i5 10400F 1080p'de darboğaz yapar mı?

ben de yeni monitor almayı isterim fakat şu anda bütçem dahilinde 3060ti bile alamıyorum anca yeni stoklar gelip düşmesini beklemem gerekiyor

Rtx 3070 bütçemi çok aşıyor 1660superden buralara kadar çektim bütçeyi daha çıkmaz :D
Yok hocam ben yazan kişi için söyledim.
Bu arada bende geçen sene PC alırken 5000 TL bütçeden 8500'e çıkıp RTX 2060 almıştım 😁.

Eğer AMD tabanlı alırsanız 5600X gibi güçlü bir işlemciye yükseltebilirsiniz ancak Intel alırsanız biraz riskli çünkü yeni çıkacak 11.Nesil işlemciler ne kadar performans verir bilmiyorum.

Yükseltme yapmayacaksanız zaten ikisi de aynı performansı vereceğinden kaynaklı hangisi daha ucuz ise ona yönelin derim.
Z490 anakartın 11. nesli destekleyeceğine dair bir yazı okumuştum, yanlış bir bilgi mi ?

Doğru ancak ben onu demek istemedim. Ben 11.Nesil işlemcilerinin performansından bahsetmek istedim. Belki 5.Nesil Ryzen işlemciler 11.nesil Intel işlemcilerden de güçlü olacak.
Bu sistemi alır ve bir sıkıntı yaşamazsam eski bilgisayarım gibi - gtx780,i5 4570- Allah'ın izniyle bozulana kadar kullanmayı düşünüyorum.Yeni sistem düşünmemin nedeni ekran kartımın yanmış olması zaten ekran kartım eskimeye başlamıştı bahane oldu bana da.

Darboğaz insanlarda takıntı olmuş. Oyunda ha 120 FPS almışsın ha 140. Ha ekran kartı kullanımın %90’da kalmış ha %98 olmuş. İnsanların beynini gerçekten bu YouTuber'lar gereksiz bilgilerle şişiriyor. Önemli olan FPS ya da darboğaz değil ki, sen bir para ödeyerek eşya satın alıyorsun ve o seni mutlu ediyor mu? Onunla birlikte oyun oynarken zevk alıyor musun? Darboğaz vs aldığın zevki baltalıyor mu? Sorulması gereken sorular bunlar. Darboğaz finansal açıdan gereksiz maliyet değil mi diyecek bazı arkadaşlarımız ama 3060 Ti çıkmışken 2060-2070 almak bana mantıklı gelmiyor. 1080P monitörde 3060 Ti ve 10400F kullanıyorum. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Tavsiye ederim.

Darboğaz insanlarda takıntı olmuş. Oyunda ha 120 FPS almışsın ha 140. Ha ekran kartı kullanımın %90’da kalmış ha %98 olmuş. İnsanların beynini gerçekten bu YouTuber'lar gereksiz bilgilerle şişiriyor. Önemli olan FPS ya da darboğaz değil ki, sen bir para ödeyerek eşya satın alıyorsun ve o seni mutlu ediyor mu? Onunla birlikte oyun oynarken zevk alıyor musun? Darboğaz vs aldığın zevki baltalıyor mu? Sorulması gereken sorular bunlar. Darboğaz finansal açıdan gereksiz maliyet değil mi diyecek bazı arkadaşlarımız ama 3060 Ti çıkmışken 2060-2070 almak bana mantıklı gelmiyor. 1080P monitörde 3060 Ti ve 10400F kullanıyorum. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Tavsiye ederim.
Pek bilgim olmadığından yüksek düzey bir darboğaz olur mu diye sormak istedim. Yeni araştırmaktayım :ne almalıyım, ne yapmalıyım ,bu 3060ti stokları yenilenir mi ,ne kadar olur acaba ,alması mantıklı mı... Kararsızlıklar içinde foruma girdim ama sağ olsunlar insanlar yeni fikirlerle yardımcı oluyorlar hep bir daha mantıklısı çıkıyor. Sizin de bu konudaki düşüncelerinizi almak isterim.

Bugün faiz artışı oldu. Dolar yaklaşık 2-3 hafta daha sabit kalabilir. Bundan dolayı daha fazla indirim olabilir. Asgari ücret tutarı açıklanınca ya da açıklandıktan sonra yakın bir süre içerisinde ülkedeki tedavüldeki para artacağı bu yüzden paramız daha da değer kaybedeceği düşüncesi ile (ben de bu düşünceye katılıyorum) her şeyin fiyatı dolar aynı kalsa bile artacaktır. Daha vaktiniz var ama çok değil. Elektronik eşya alacaksanız en geç 1 ay içinde almanızı tavsiye ediyorum. 5000-5500 arasında güzel bir 3060Tİ denk getirirseniz alabilirsiniz ya da alt modellerin çıkıp ülkemize gelmesini bekleyebilirsiniz. Bu da 2 ay sürebilir ve bir aksilik olursa ki burası Türkiye olduğu için muhtemel, 2 ay sonra şu anki 3060Tİ fiyatına 3060 almak zorunda kalabilme ihtimaliniz var.

Bugün faiz artışı oldu. Dolar yaklaşık 2-3 hafta daha sabit kalabilir. Bundan dolayı daha fazla indirim olabilir. Asgari ücret tutarı açıklanınca ya da açıklandıktan sonra yakın bir süre içerisinde ülkedeki tedavüldeki para artacağı bu yüzden paramız daha da değer kaybedeceği düşüncesi ile (ben de bu düşünceye katılıyorum) her şeyin fiyatı dolar aynı kalsa bile artacaktır. Daha vaktiniz var ama çok değil. Elektronik eşya alacaksanız en geç 1 ay içinde almanızı tavsiye ediyorum. 5000-5500 arasında güzel bir 3060Tİ denk getirirseniz alabilirsiniz ya da alt modellerin çıkıp ülkemize gelmesini bekleyebilirsiniz. Bu da 2 ay sürebilir ve bir aksilik olursa ki burası Türkiye olduğu için muhtemel, 2 ay sonra şu anki 3060Tİ fiyatına 3060 almak zorunda kalabilme ihtimaliniz var.
3060ti stoklarının önümüzdeki aylarda yenileneceği söyleniyor fiyatlar biraz da olsa düşmez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı