RTX 3060 Ti ve i5 10400F 1080p'de darboğaz yapar mı?

Matematik bilimi sistematik olarak ülkemizdeki ekonominin son 7 yıldır istikrarlı bir şekilde kötüye gittiğini belirttiği için dolar kuru aynı olsa bile enflasyon hiçbir şekilde durdurulamadığından dolayı satın alımları ertelemek her zaman bir risktir. Bugün alabildiğiniz bir şeyi yarın alamayabilirsiniz.

Matematik bilimi sistematik olarak ülkemizdeki ekonominin son 7 yıldır istikrarlı bir şekilde kötüye gittiğini belirttiği için dolar kuru aynı olsa bile enflasyon hiçbir şekilde durdurulamadığından dolayı satın alımları ertelemek her zaman bir risktir. Bugün alabildiğiniz bir şeyi yarın alamayabilirsiniz.
Bakalım ya zaten ortada stok yok 6bin liradan satıyorlar.O kadar edeceğini düşünmüyorum o kartın.

Darboğaz insanlarda takıntı olmuş. Oyunda ha 120 FPS almışsın ha 140. ha ekran kartı kullanımın %90’da kalmış ha %98 olmuş. İnsanların beynini gerçekten bu YouTuber'lar gereksiz bilgilerle şişiriyor. Önemli olan FPS ya da darboğaz değil ki, sen bir para ödeyerek eşya satın alıyorsun ve o seni mutlu ediyor mu? Onunla birlikte oyun oynarken zevk alıyor musun? Darboğaz vs aldığın zevki baltalıyor mu? Sorulması gereken sorular bunlar. Darboğaz finansal açıdan gereksiz maliyet değil mi diyecek bazı arkadaşlarımız ama 3060 Ti çıkmışken 2060-2070 almak bana mantıklı gelmiyor. 1080P monitörde 3060 Ti ve 10400F kullanıyorum. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Tavsiye ederim.

Merhabalar konuyu yeni gördüğüm için şimdi yazıyorum.
Öncelikle sistemi 1080P mi? 1440P mi? Kullanıyorsunuz? Ne kadar darboğaza giriyor çünkü bende sistem kuracağım fakat 3700X'ya ikinci el alacağım ya da 10400F sıfır alıp yoluma bakacağım yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

1080P'de 9600K ve RTX 2070 darboğaz yapıyordu BF5 ve COD oynarken. 9700KF'ye geçtim ekran kartı kendine geldi. RTX 3060TI kartını 1080P'de tam verimli kullananbilmek için I7 10700K veya 5600X gibi işlemcilerle kullanmalısın.
Bu arada not Intel tarafında K serisi işlemci ile B serisi anakart kullanıyorum. RAM işlemcinin doğal desteklediği 2666 MHZ'in üstüne çıkamıyor. Intel'de bu kısıtlamaların oyun performansına etkisi ortalama 3-5 FPS:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar konuyu yeni gördüğüm için şimdi yazıyorum.
Öncelikle sistemi 1080P mi? 1440P mi? Kullanıyorsunuz? Ne kadar darboğaza giriyor çünkü bende sistem kuracağım fakat 3700X'ya ikinci el alacağım ya da 10400F sıfır alıp yoluma bakacağım yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
1080p kullanıyorum. 5-6 oyunda denedim henüz darboğaz yaşamadım. Ama darboğaz yaşatacak 2-3 oyun bulunur elbet. Ama ben o 2-3 oyuna göre sistem dizmedim ki. Bu kart bence 1080p kartı. 2K oynayıp ayarlardan kısmak bence mantıklı değil, 1080P oynayıp tüm ayarları maksimuma almanın daha iyi görüntü verdiğini düşünüyorum. 3060Tİ için 2K önerenleri dinlemeyin. Daha şimdiden tüm oyunları 2K'da maksimum ayarlarda oynatamıyorken 2-3 sene sonra oyunları 2K'da medium-high ayarlara düşürmek zorunda kalabilirsiniz. Mesela Cyberpunk 2077 V1.06'da ekran kartı kullanımı %97 işlemci kullanımı %50'lerde geziyor. Ekran kartı 67 dereceyi işlemci stok fan ile 72 dereceyi geçmiyor.

1080P kullanıyorum. 5-6 oyunda denedim henüz darboğaz yaşamadım. Ama darboğaz yaşatacak 2-3 oyun bulunur elbet. Ama ben o 2-3 oyuna göre sistem dizmedim ki. Bu kart bence 1080P kartı. 2K oynayıp ayarlardan kısmak bence mantıklı değil, 1080P oynayıp tüm ayarları maksimuma almanın daha iyi görüntü verdiğini düşünüyorum. 3060 Ti için 2K önerenleri dinlemeyin. Daha şimdiden tüm oyunları 2K'da maksimum ayarlarda oynatamıyorken 2-3 sene sonra oyunları 2K'da medium-High ayarlara düşürmek zorunda kalabilirsiniz. Mesela Cyberpunk 2077 v1.06'da ekran kartı kullanımı %97 işlemci kullanımı %50'lerde geziyor. Ekran kartı 67 dereceyi işlemci stok fan ile 72 dereceyi geçmiyor.

Peki ramlariniz mghzi kaç ben bir video izlemiştimde onda % 10-20 arası darboğaz yapıyordu 1080P'de.

Geri
Yukarı