RTX 3060 Ti ve R5 5600X sistem darboğaz yapıyor

Kardeşim islemci frekans düşürüyor ısınmaya bagli sogutucu alabilirsin oyun içi sicaklik değerlerini paylaşırsan yardımcı oluruz.

Kardeşim islemci frekans düşürüyor ısınmaya bagli sogutucu alabilirsin oyun içi sicaklik değerlerini paylaşırsan yardımcı oluruz.

Paylaştığı değerler gayet normal.

Kaç gündür deli gibi araştırıyorum bir türlü sorunu çözemedim kafayı yiyeceğim sonunda :D

Kasa toz kapmış olabilir mi baktınız mı ısıda sorun yok gibi gözüküyor ama bence yine de işinizi sağlama almak için bir bakın derim.

Paylaştığı değerler gayet normal.

Kasa toz kapmış olabilir mi baktınız mı ısıda sorun yok gibi gözüküyor ama bence yine de işinizi sağlama almak için bir bakın derim.

Kardeş ne tozu yeni sistem FPS'i 400'den 150'ye indircek ne kadar toz kapacak :) komik olma kardeşim bak 5600X'ler 70 derecelerden itibaren maalesef frekans düşürebiliryor. Aynı durumu 12400F de yaşadım stok sogutucu ile Valorant'ta FPS düşüyordu üstelik sicakligim 67 falandı. Anlamadım sonra hava sogutucu aldım şimdi oyunlarda 40'i geçmiyor bile en fazla 50-55 ve Valorant'ta stabil 350-400 arası alıyorum mesele şu işlemciye bir şey olmaz evet 100 derecede de çalışabilir fakat yük bindiğinde yavaş yavaş kendini korumaya almak için az da olsa frekans dusurmesi FPS düşmesine neden olur.

Kardeş ne tozu yeni sistem FPS'i 400'den 150'ye indircek ne kadar toz kapacak :) komik olma kardeşim bak 5600X'ler 70 derecelerden itibaren maalesef frekans düşürebiliryor. Aynı durumu 12400F de yaşadım stok sogutucu ile Valorant'ta FPS düşüyordu üstelik sicakligim 67 falandı. Anlamadım sonra hava sogutucu aldım şimdi oyunlarda 40'i geçmiyor bile en fazla 50-55 ve Valorant'ta stabil 350-400 arası alıyorum mesele şu işlemciye bir şey olmaz evet 100 derecede de çalışabilir fakat yük bindiğinde yavaş yavaş kendini korumaya almak için az da olsa frekans dusurmesi FPS düşmesine neden olur.

hocam bende de stok soğutucu var bu problemden sonra sıvı soğutucu almayı düşünüyorum

Kardeş ne tozu yeni sistem FPS'i 400'den 150'ye indircek ne kadar toz kapacak :) komik olma kardeşim bak 5600X'ler 70 derecelerden itibaren maalesef frekans düşürebiliryor. Aynı durumu 12400F de yaşadım stok sogutucu ile Valorant'ta FPS düşüyordu üstelik sicakligim 67 falandı. Anlamadım sonra hava sogutucu aldım şimdi oyunlarda 40'i geçmiyor bile en fazla 50-55 ve Valorant'ta stabil 350-400 arası alıyorum mesele şu işlemciye bir şey olmaz evet 100 derecede de çalışabilir fakat yük bindiğinde yavaş yavaş kendini korumaya almak için az da olsa frekans dusurmesi FPS düşmesine neden olur?

İşinizi garantiye almak için dedim hocam çözüm olacak demedim yalnız.

Yeni konular

Geri
Yukarı