RTX 3060 Ti Yayın ve YouTube için yeter mi?

FurkanGökdemir

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben hazır sistem alacağım sisten özelliklerini yazıyorum bana YouTube video çekeceğim. Twitch yayın düşünüyorum yüksek bütçem yok bana sıkıntı çıkarır mı bu sistem?

AMD Ryzen 5500.
ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti OC 8 GB GDDR6X white.
ASUS Prime B450M K
16 GB RAM.

Hangi parçayı yükseltmem gerekir bu sistem sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben hazır sistem alacağım sisten özelliklerini yazıyorum bana YouTube video çekeceğim. Twitch yayın düşünüyorum yüksek bütçem yok bana sıkıntı çıkarır mı bu sistem?

AMD Ryzen 5500.
ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti OC 8 GB GDDR6X white.
ASUS Prime B450M K
16 GB RAM.

Hangi parçayı yükseltmem gerekir bu sistem sorun çıkarır mı?
İşlemcini 5600 yap en azından, Yayın işini de Nvidia NVENC kullanarak ekran kartı üzerinden halledersin. Bir problem olmaz. Ama bu devirde 8GB ekran kartı almak pek doğru bir seçim değil.

Herkesin yüksek bütçe anlayışı fazla. Senin sanırım gelirin düşük bu yüzden yüksek geliyor. Bence düşük bir sistem. Tabii ki sana kalmış. Sistem yeterli dostum ekranı kartından vermeyi unutma.
Ne kadar para kazandığım kimseyi ilgilendirmez. İlk mesajımın ise birim fiyatın bana yüksek ya da düşük gelmesiyle hiç alakası yok. Bazı satıcılar stok azalınca ya da yenilenince hazır sistemleri daha yüksek fiyatlara çıkarabiliyorlar. Belki de ikinci elden satın alacaktır ve alacağı kişi 2 gün kullandım diye 5 olan şeyi 10'a satıyor olabilir. Konu sahibinin satın alacağı sistem bu iki durumdan birisi olabilir. Herhangi bir durumda, aynı fiyata hatta belki daha ucuza daha güçlü veya güncel sistemler alınabiliyorsa bunlara yönelmek mantıklıdır, bir ya da birkaç nesil öncesine değil.

Ne kadar para kazandığım kimseyi ilgilendirmez. İlk mesajımın ise birim fiyatın bana yüksek ya da düşük gelmesiyle hiç alakası yok. Bazı satıcılar stok azalınca ya da yenilenince hazır sistemleri daha yüksek fiyatlara çıkarabiliyorlar. Belki de ikinci elden satın alacaktır ve alacağı kişi 2 gün kullandım diye 5 olan şeyi 10'a satıyor olabilir. Konu sahibinin satın alacağı sistem bu iki durumdan birisi olabilir. Herhangi bir durumda, aynı fiyata hatta belki daha ucuza daha güçlü veya güncel sistemler alınabiliyorsa bunlara yönelmek mantıklıdır, bir ya da birkaç nesil öncesine değil.
Ben hazır sistem alacağım bütçem 18 bin civarı önerebileceğin bir sistem varmı

Yeni konular

Geri
Yukarı