RTX 3060 Ti yerine ne almalıyım?

Hocam CS:GO oynuyorum diyor işlemciden önemli bir şey yok o oyunda biliyorsunuzdur umarım?
Var ama nasıl bir işlemci?
Ryzen 5 3600 kötü değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 3070 ile Ryzen 5 3600 CS GO'da ultra ayarda 300 FPS veriyor. Kendisinin 360 Hz monitörü var mı?

Ryzen 5 3600 kötü değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

RTX 3070 ile Ryzen 5 3600 CS:GO'da Ultra ayarda 300 FPS veriyor. Kendisinin 360 Hz monitörü var mı?

Hayır, yok o yüzden bizim dediğimiz çok daha mantıklı.
Biz burada nasıl çok daha iyi sistem yaparız dedik ve ortaya çıktı.

Ryzen 5 3600 kötü değil.

RTX 3070 ile Ryzen 5 3600 CS:GO'da Ultra ayarda 300 FPS veriyor. Kendisinin 360 Hz monitörü var mı?

Hocam haklısınız bende 3000 serisi taraftarıyım ama bende yarı profesyonel olarak CS:GO oynuyorum.
O yüzden FPS bizim için her şeyden önce CS:GO'da.

RTX 2000 serisi kart almayın. RTX 3060 Ti'ın MSI Ventus 2X fanlı modeli 5200 TL idi geçenlerde. 3X fanlı olan 5500 TL. Hatta bütçene RTX 3070 bile var:

Fakat stokta yok. Ama beklemenizi tavsiye ederim. GameGaraj, exa bilgisayarı'ndır ve kendileri distribitördür. Ayrıca diğer firmalar gibi stok az diye fahiş fiyat da çekmiyorlar. Ürünü kısa sürede stoğa alırlar hatta Palit RTX 3070'de bulabilirsiniz.

Ben 3 ayda sistemi topladım. Bekledim, yenisi çıktı hemen kaptım. Daha önce de RTX 3060 Ti için stok sıkıntısı vardı, ilk çıktığı zamanlarda ve sonrasında hemen stoğa düştüler. RTX 3070 için de aynısı oldu çok uzun bir süre RTX 3070 her yerde vardı üstelik her modelden bulunabiliyordu. 1-2 hafta bekleyin. RTX 2070 Super'a 6300 TL verilmez.

Arkadaşların bu ekran kartlarını almak yerine işlemci RAM ve başka bir ekran kartı kombinasyonu fikri var.

Evet daha düşük performans alacağı bir sisteme parasını yatırmak, gerçekten çok daha mantıklı.

PSU'ya para kalmıyor ayrıca monitörde yok.
Arkadaşların bu ekran kartlarını almak yerine işlemci RAM ve başka bir ekran kartı kombinasyonu fikri var.

O ekran kartı fazla değer kaybetmez ama 2070 kaybeder.
İleride ekran kartıda rahat alırsınız.
3060 Ti geç 3070 alırsınız.
Ayrıca 3600'e o ekran kartı son sınır olacağı için ileride ilk yükseltmen işlemci olurdu.

Kafam o kadar karıştı ki içinde filler tepişiyor. Ben RX 580 kullanıyordum 250 FPS alıyordum CS:GO'da. RX 5700 XT nitro+ kullandım onu sattım 3000 serisi için.

Geri
Yukarı