RTX 3060 Ti yüksek fan hızı

pro.fane

Hectopat
Herkese selam,
MSI RTX 3060 Ti Gaming X modeli ekran kartım var. Ekran kartım 65-68 derecede fanını %55-60 devirde çalıştırıyor. Bu kartta bir sorun olabilir mi? Termal macun ya da termal pedlerle alakalı bir sorun olabilir mi? Bu derecede bu kadar yüksek devir normal mi? Servise göndersem bir faydası olur mu sizce? Ekran kartı Fransa'dan alınma ama Amazon değil. Yerel bir teknoloji market. Kasam Dark Guardian 4X12. kasamın hava akışı gayet iyi önceki kartlarımda bir sorun yaşamamıştım. Bu karttan kullanan arkadaşlar varsa fan kullanım yüzdesini belirtirlerse çok sevinirim. Teşekkürler. İyi forumlar.

Benim kartım 2060, yükte olsa bile 40 Dereceyi geçmediği halde %100 fan hızında kullanıyorum eğer sesten rahatsız olmuyorsanız 100% yapmanızı tavsiye ederim hiçbir problem yaşamassınız.

Benim kartım 2060, yükte olsa bile 40 Dereceyi geçmediği halde %100 fan hızında kullanıyorum eğer sesten rahatsız olmuyorsanız 100% yapmanızı tavsiye ederim hiçbir problem yaşamassınız.

lehimlerin erimesi için +200C civarı bir ısı gerekli. Bu kadar hassas olmanıza gerek yok. 40C de fan çalışmasa da olur.

Geri
Yukarı