RTX 3060 Ti’dan 2070S’e geçilir mi?

Darboğaz olsa bile düşük olur mantığı yanlış bence. Ryzen 5 3600 ile 2K çok iyi oynatır ama 1080P çok da memnun edici görünmüyor. Sonuçta 2070S'ten iyi bir kart mantığıyla oyun takılsa da olur anlayışı çok saçma bana göre. Sonuçta akıcı bir oyun için insanlar bütçesine göre para döküyor. Ben de darboğaz meselesi yüzünden çok uygun fiyatlı bir 2070S Gaming X Trio buldum. Sıfır sıkıntı oynuyorum şu an.

Şu an “o kadar konu açtın. 3060 ti’yı da aldın. Derdin ne?” Deyip küfür ettiğinizi duyar gibiyim. Bir yandan haklısınız da. O kadar konu açıp 3060 Ti aldım lakin şimdi eski kartıma dönmek istiyorum. Birkaç gün önce eski kartım 2070S Gaming X Trio satıldıktan sonra bir tanıdıktan 5100’e Palit 3060 Ti Dual aldım. Bilgisayara taktım fakat oyuna göre kartın performansını kaybettirecek kadar darboğaz oluyordu. İşlemcim R5 3600 bu arada. Şimdi soğutucu alıp OC yapsam anakartımın MOSFET soğutucusu bile yok. Ayrıca masraf yapıp 5 FPS falan alacağım. İşlemci desen en az 1000 TL daha lazım. Anakart değişsem bir de soğutucu masrafı çıkacak falan falan. Ben de 2. el 2070S Gaming X Trio ilanlarına bakarken bir arkadaşa yazdım. 3060 Ti ile takas etmek istediğimde üstüne 1500 TL verebileceğini söyledi. Aldığı kart 3.5 aylık. Şimdi düşündüğümde takas etsem yine aynı FPS’leri, daha soğuk çalışan ve 3 fanlı tasarımı güzel bir kartla almak bana daha mantıklı geliyor. 1500 TL para da cabası. Bu açacağım son konu olacak diye umut ediyorum. Evet veya hayır yazıp nedenini belirtirseniz sevinirim. Alan arkadaş her testi yapabilirsin dedi. Bu arada 3060 beklemeyi düşünmüyorum. 6 GB VRAM bence oyunlara pek yeterli gelmeyecektir. Sizlerin düşünceleri nedir? Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Bence hiç geçme ileriye dönük düşün.

Konu açmanın sebebi sattıktan sonra pişman olmam. Toplam 2070S’den, 3060 Ti’a geçmek için 1000 TL civarı zarar ettim ve aynı FPS’leri alıyorum. Gidip ileride monitör veya işlemci alsam AAA oyunlarda 5-7 FPS daha fazla alacağım. Keşke bu topa hiç girmeyip 2070S ile idare etseydim. Neyse, sağlık olsun. İyi geceler dilerim.

Geri
Yukarı