RTX 3060 Ti'lı sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Nonced
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 700
Kanki o sistem DDR5 te önü açıkmı sence pek bişe degişmiyor. Bari benim attığımda 12400F var. Ölü soket ikimizinkide.
PSU kalitesi için i3 alırdım ben. 12400 ile i3 13100 çok fark yok aralarında. ddr5 rami oluyor işte :D

Şimdi gördüm kasayı bitfenix yapabilir. Yine de 13100 alırdım ben diye düşünüyorum.

12400F-Bitfenix 600W kasa yaparak alabilirsin. Bütçeni 600 lira aşıyor.

Eğer hiç çıkamam diyorsan buda alınır
Bak bu iyimiş alınabilir
Matrix olan

PSU kalitesi için i3 alırdım ben. 12400 ile i3 13100 çok fark yok aralarında. ddr5 rami oluyor işte :D

Şimdi gördüm kasayı bitfenix yapabilir. Yine de 13100 alırdım ben diye düşünüyorum.
12400F genel anlamda daha iyi. O sistemde RAM in DDR5 olması maalesef bişeyi değiştirmiyor hocam.

Konudan bağımsız olarak söyleyeceğim ki frame generation teknolojisi NVIDIA'nın insanlara 4000 serisi kart aldırmak için yaptığı bir ayıptır. 3060 Ti bence yazılımsal olarak da donanımsal olarak da frame generation destekleyebilecektir diye düşünüyorum. Bir modçu yaptığı bir mod ile 3000 ve 2000 serisi kartlar da fg özelliğini açmanızı sağlıyor ve FPS 50-100 kadar artıyor.

Bir modçunun yaptığı işi koskoca firma yapamayacak mı? Burada işte NVIDIA'nın aç gözlülüğü öne çıkıyor.

Kesinlikle katılıyorum sırf teknoloji diye insanlar 4000 serisine yumuldu. 3000 serisi bir anda unutuldu gibi bir şey oldu.

Daha beta sürecinde lakin. Dediğinize katılıyorum. Ancak 4060 3060 Ti'ya göre çoğu oyunda gözle görülebilir FPS farkı atıyor.
Beta sürecinde olmasına karşın bazı oyunlarda gerçekten işe yarıyor Cyberpunkta deneme şansım oldu gerçekten Patch Tracing ile DLSS Q 35 FPS anca alabiliyordum. FG modunu kurunca 60 ve üstü FPS aldım. Ama ilerisini kestiremezsin demek istediğim o.

Fanın önemi yok ancak saf güçte 4060 yerine 3060 Ti daha iyi.
Arkadaşa 3060ti kakalamayın hocam. Zaten FG'siz oyun görmeyeceğiz gibi bir şey olacak. Oyun yapımcıları optimizasyon yapmaya üşenip fg koyuyorlar. 3060ti'nin olayı kalmayacak diye düşünüyorum FG devrindeyiz. 4060 alınmalı bence.

Geri
Yukarı