RTX 3060 Ti'lı sistem için 650W PSU önerisi

Bütçe
3500 TL

DenizBuraKK

Hectopat
Yer
Yıldırım/Bursa
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2x16) 3600 Mhz Cl18
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba önceden bir konu açmıştım ama cevap gelmedi. Sistemi yazayım ne gerektiğini anlarsınız.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3060 Ti Windforce OC 8 GB.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2x16) 3600 MHz CL18
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus.
SSD: Samsung 970 EVO Plus 1TB.
Kasa: MSI MAG Forge 100M ya da 100R alacağım.

650W PSU yeter diye düşünüyorum. Tam modüler olursa güzel olur.3.500 TL'ye kadar çıkarım. Ya da 750W alırsan daha iyi olur derseniz 750W alırım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

650W yeter tabii ama bütçe içinde olması sebebiyle;

650W yeter tabii ama bütçe içinde olması sebebiyle;

Corsair uygun geldi elektrik kesintisine karşı koruma vs. özellikleri bulunuyor mu acaba?

Corsair uygun geldi elektrik kesintisine karşı koruma vs. özellikleri bulunuyor mu acaba?

PSU'larda elektrik kesintisine karşı bir koruma olmaz. Ani kesintilerde veya dalgalanmalarda hold up süresi önemlidir ki standartları karşılıyor. Bir de kesinti sonrası tekrar elektrik geldiğindeki olası ya da voltaj dalgalanmalarındaki yüksek gerilim için ya da giriş tarafında, yüksek akım korumaları mevcut.

Son düzenleme:
@DenizBuraKK bütçe konusunda kâr edeyim derseniz, @kino'nun önerdiği A650GF modeli de RM650X ile yakın seviyede denilebilir. Performans olarak bir tık gerisinde kalır.

Peki sizce 650W mi 750W mi alayım?

İmkan varsa 750W, ilerde daha güçlü işlemci ve ekran kartı kombinasyonu için seçenekleriniz daha fazla olur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı