RTX 3060 uygun darboğaz yapmayacak en ucuz işlemci nedir?

2600X almak yerine 10400F daha mantikli olur. Hem daha da guclu.

2600X 2KDE 3060 Ti'a darbogaz yapacaktir. OC ile minimuma dusurebilirsiniz tabii.
Şu an R5 2600X kullanıyordum. Minimum maliyet ile 2K bir ekran kartı almak istedim. Genel olarak 3060 Ti'ı R5 2600X besliyor olarak gördüm testlerde. En kötü 4.2GHz'e OC'lar kullanırım.
Sizce de beslemesinde bir sorun çıkar mı?

Şu an R5 2600X kullanıyordum. Minimum maliyet ile 2K bir ekran kartı almak istedim. Genel olarak 3060 Ti'ı R5 2600X besliyor olarak gördüm testlerde. En kötü 4.2GHz'e OC'ler kullanırım.
OC ile en aza indirirsiniz. Kucuk bir darbogaz da zaten goz arsi edilebilir. Sonrasinda islemci degisikligi yaparsiniz zaten. OC'siz bile sorun olacak derecede olmaz fakat bence OC'leyip en azda kullanmak en mantiklisi.

OC ile en aza indirirsiniz. Kucuk bir darbogaz da zaten goz arsi edilebilir. Sonrasinda islemci degisikligi yaparsiniz zaten. OC'siz bile sorun olacak derecede olmaz fakat bence OC'leyip en azda kullanmak en mantiklisi.
Bende öyle planlıyordum ama anakartımın B350 olmasından dolayı 5000 serisi Upgrade'i yapamayacağımdan 3000 serisi bir CPU almak pek istemedim. Ne yaparım bilmiyorum. Belki de RTX 2060 ile 2K'da devam ederim götürdüğü kadar.

Şu an R5 2600X kullanıyordum. Minimum maliyet ile 2K bir ekran kartı almak istedim. Genel olarak 3060 Ti'ı R5 2600X besliyor olarak gördüm testlerde. En kötü 4.2GHz'e OC'lar kullanırım.

Tavsiyem 10400F alman daha iyi olur aralarında fark var ve Intel daha ucuz hem daha yeni nesil hemde daha iyi https://www.hepsiburada.com/intel-core-i5-10400f-2-90ghz-lga1200-12mb-cache-islemci-pm-HB00000WIZ2B https://www.hepsiburada.com/amd-ryz...-HNT_qvPdlQ4MJtpH9NdovBo1xOD2dUAaApepEALw_wcB not: Fanboy değilim

@ek01
Bence 2060 ile devam edin, 4000 serisi ile Ray Tracing ve performans güzellesirse islemci+anakart+ekran karti degisimi yapabilirsiniz. O gelesiye kadar para biriktirebilirsiniz bence. :)

@Eren1661
Pinleri yok etsin sonra degil mi? 2600X, AM4 soket. 10400F, LGA1200 soket. :)

Sizin söylediğiniz çözünürlükte onun hakkından ancak 3700X gelir. İntel tarafında da en az İ7 10700.
AMD:
İntel:
Ben olsam İntel olanını alırdım. Daha F/P.

@Seradotwav hocam önceliğim monitörümü değiştirmek. TN panelden bir an önce kurtulup 2K VA panele geçmeyi düşünüyorum. Böyle olunca FPS hayliyle %20-25'e yakın düşecek. Bende hazır GPU'un garantisi de var iken değer kaybetmeden satıp alayım diye düşünüyordum. Sonuçta ülkemizde beklemek akıl kârı değil bir de şu an ekonomik anlamda da müsaitim. Yılbaşından sonra ÖTV zamları ile birlikte daha da erişilemez olacaktır. Yani bu mantık ile düşündüğümüzde çok mantıklı değil mi?

Dediğiniz gibi yaparsam 2K'da ayar kısmam gerekecek ve FPS düşüşü yaşayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı