RTX 3060 ve i5 10400 sistem nasıldır?

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Merhaba, arkadasima sistem topluyorum. Yurt disindan alacak ve toplama. Sistem asagidaki gibi. Baska oneriniz, bunu alsan daha iyi olur dediginiz, almisken bunu al dediginiz alternatifler var mi?

Ekran karti: ASUS TUF 3060
Islemci: I5 10400
Anakart: ASUS Prime H510M-K
RAM: Crucial Ballistix 2x8 3600 MHz CL16
SSD: Kingston A2000 500 GB
Kasa: ASUS TUF GT301
Guc kaynagi: High Power 600W 80+ Gold

Monitore karar vermedim. Oneriniz varsa atabilirsiniz, butce 2.5K civari.

Sistem kötü değil ancak fiyatı daha önemli. 3060'lı sistemler bulunabiliyor 13-14 bin civarına, hatta ikinci elden ekran kartı alıp kendiniz dizerseniz 10-11 bin civarına bile toplanabilir sistem.

ASUS TUF modelinde VRM'ler 110 dereceye kadar çıkıyormuş baska marka bakabilirsiniz.
Emin misiniz hocam?
Sistem kötü değil ancak fiyatı daha önemli. 3060'lı sistemler bulunabiliyor 13-14 bin civarına, hatta ikinci elden ekran kartı alıp kendiniz dizerseniz 10-11 bin civarına bile toplanabilir sistem.
Turkiye'den 13K tutuyor demisti arkadasim. Eger stok bulursa yurt disindan alacagi icin cok ucuza gelir ama belli degil.

ASUS TUF modelinde VRM'ler 110 dereceye kadar çıkıyormuş baska marka bakabilirsiniz.
3000 TUF'ları çok güzel modeller.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eski olan 1600 modelleri ile karıştırmış olmalısınız.

Emin misiniz hocam?

Sicakliklardan eminim ama bir sorun yaratir mi bilemiyorum diger ekrak kartlarinda VRM'ler 100 bile olmuyor 80-90 calisiyor bunda 110 siz bilirsiniz tabii ASUS'un kalitesine lafim yok ama TUF serisi sanki biraz sıkıntılı gibi.
TUF yerine ROG tercih edebilirsiniz veya MSI EVGA Zotac vs bakabilirsiniz.

Sicakliklardan eminim ama bir sorun yaratir mi bilemiyorum diger ekrak kartlarinda VRM'ler 100 bile olmuyor 80-90 calisiyor bunda 110 siz bilirsiniz tabii ASUS'un kalitesine lafim yok ama TUF serisi sanki biraz sıkıntılı gibi.
TUF yerine ROG tercih edebilirsiniz veya MSI EVGA Zotac vs bakabilirsiniz.
Video vs. atabilir misiniz mumkunse? Belki ROG bakabilirim oyleyse, ama emin degilim. MSI daha mantikli olur gibi.

3000 TUF'ları çok güzel modeller.

Eski olan 1600 modelleri ile karıştırmış olmalısınız.

Hocam GPU cekirdeginden bahsetmiyorum VRAM'lerden de bahsetmiyorum. VRM'den bahsediyorum termal pad bile koymamışlar.
Video vs. atabilir misiniz mumkunse? Belki ROG bakabilirim oyleyse, ama emin degilim. MSI daha mantikli olur gibi.
Kaynak bulabilirsem atayım tabii ki
Ben karıştırdım sanırım. VRM'lerde termal pad varmış ayrica sicakliklar normal derecelerde. Ama nedense hala öyle bir şey gördüm gibi anımsıyorum. Arkadaşın dedigi gibi 1600 serisi de olabilir aklımda kalan.
Hatta soğutma konusunda en iyi 3. Kartmis

Son düzenleme:
Merhaba, arkadasima sistem topluyorum. Yurt disindan alacak ve toplama. Sistem asagidaki gibi. Baska oneriniz, bunu alsan daha iyi olur dediginiz, almisken bunu al dediginiz alternatifler var mi?

Ekran karti: ASUS TUF 3060
Islemci: I5 10400
Anakart: ASUS Prime H510M-K
RAM: Crucial Ballistix 2x8 3600 MHz CL16
SSD: Kingston A2000 500 GB
Kasa: ASUS TUF GT301
Guc kaynagi: High Power 600W 80+ Gold

Monitore karar vermedim. Oneriniz varsa atabilirsiniz, butce 2.5K civari.
İ5 10400 en fazla 2933Mhz ram destekliyor diye biliyorum.

5600X ve B550 tabanlı bir sistem daha iyi olur. Ayrıca SSD olarak Samsung tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı