RTX 3060 ve i5 10400F darboğaz yapıyor

sait1041

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki sistemin neredeyse birebir aynısına sahibim diyebilirim ancak aynı performans değerlerini alamıyorum işlemcim ekran kartına darboğaz gerçekleştiriyor özellikle Cyberpunk 2077 de bunu daha da fazla görüyorum. MSI Afterburner ile değerlere bakıp gördüğümde %70'lere kadar düşüyor ekran kartı kullanımı şöyle sistem özelliklerimi sizinle paylaşayım.

İşlemci: Intel Core i5-10400F
Anakart: MSI B460M-A PRO.
Ekran kartı: Gigabyte NVIDIA GeForce RTX3060 vision OC 12 GB 192 Bit.
SSD: Kingston SA2000M8500G 500GB.
HDD: Seagate Barracuda 1TB.
Anakart:
RAM: Unknown 3200 C16 series 2x8GB Dual Channel(16 GB DIMM DDR4 clocked @ 2667 MHz, because of my mainboard)

Eki Görüntüle 927906

Sanırım SSD kısmında da bir problem yok.

Evet SSD kısmında bir problem yok, biraz bakındım da, işlemcine bir araştırmayla ufak bir overclock yapmanı tavsiye ediyorum o zaman, sorun hala çözülmezse de son çare olarak temiz bir format işlemi, sonrasında sadece Intel'in kendi sitesinden ve NVIDIA'nın kendi sitesinden driver indirip kur, başka 3. parti uygulama kullanmadan.

Artı -1 Eksi
Evet SSD kısmında bir problem yok, biraz bakındım da, işlemcine bir araştırmayla ufak bir overclock yapmanı tavsiye ediyorum o zaman, sorun hala çözülmezse de son çare olarak temiz bir format işlemi, sonrasında sadece Intel'in kendi sitesinden ve NVIDIA'nın kendi sitesinden driver indirip kur, başka 3. parti uygulama kullanmadan.
K ibaresi olmayan işlemcilerde Overclock yapmak mümkün değil(Eski nesiller hariç) K ibaresi olsa dahi Z serisi alması gerekiyor. Sorun büyük ihtimalle 1080P oynadığın için oluyor olabilir o yüzden 2K'ya alıp deneyebilir misin?

K ibaresi olmayan işlemcilerde overclock yapmak mümkün değil(eski nesiller hariç) k ibaresi olsa dahi Z serisi alması gerekiyor. Sorun büyük ihtimalle 1080p oynadığın için oluyor olabilir o yüzden 2K'ya alıp deneyebilir misin?

Şimdi 2K ve 4K deneyelimlerimi paylaşacağım. Monitörüm desteklemiyor ama DSR'dan faydalanıcam.

1440p çözünürlük.png

2K çözünürlükte FPS bu şekilde.
Cyb 3.png

Son olarak 4K'da durum bu şekilde.

Geri
Yukarı