RTX 3060 ve i5 11400F darboğaz yapıyor

walweisgood

Femtopat
Daha fazla  
RTX 3060 i5 11400F 1x16 GB RAM'li bilgisayarda önceden de darboğaz yaşıyordum soğutucu almamı önerdiler aldım ama hala devam ediyor. İşlemci sıcaklığım 50 derece olmasına rağmen frekans düşüyor ve işlemci kullanımı artıyor. Bu darboğazı nasıl düzeltebilirim?

RTX 3060 i5 11400F 1x16 GB RAM'li bilgisayarda önceden de darboğaz yaşıyordum soğutucu almamı önerdiler aldım ama hala devam ediyor. İşlemci sıcaklığım 50 derece olmasına rağmen frekans düşüyor ve işlemci kullanımı artıyor. Bu darboğazı nasıl düzeltebilirim?
Oyunlarda görüntü kalitesini yükseltmeyi dener misin .

İşlemci kullanımını % olarak söyler misiniz? Tek RAM slotu FPS drop yapar zaten. 11400F 3060'a darboğaz yapacak bir işlemci değil.
overwatch2 de ultra ayarlarda 100 fps yüzde 80 bazen 30 oluyor valorantta yüzde 40 ekran kartım adam akıllı kullanılmıyor onda da ciddi fps droplar yiyorum 80 90 gibi apexde 100 fps ultra ayarlarda yüzde 80 gibi bi işlemci kullanımı var

İşlemci kullanımı tam %100 değerine çıkıyor mu o droplar esnasında? Ama büyük ihtimal RAM'in tek slotta olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Technopat'ta böyle konular mevcut tek kanal RAM kullanıp drop yaşayanlar.

Monitör 2K ise 1080p yap veya güç kısmına git dengeli yap

Monitör 2K ise 1080p yap veya güç kısmına git dengeli yap
1080p monitör

İşlemci kullanımı tam %100 değerine çıkıyor mu o droplar esnasında? Ama büyük ihtimal RAM'in tek slotta olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Technopat'ta böyle konular mevcut tek kanal RAM kullanıp drop yaşayanlar.
yüzde 100 görmüyorum değiştiririm rami saol

Yeni konular

Geri
Yukarı