RTX 3060 ve i5 12400F sistem uyumlu olur mu?

Bütçe
5000

Khalashniqov

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum. RTX 3060 12 GB ve i5 12400F almaya karar verdim ve anakartım da Bluetooth özelliği de istiyorum.

MSI MAG B560 Tomahawk Gaming sizce uygun olur mu? Yoksa daha uygun olabilecek bir anakart öneriniz var mıdır? Anakart için bütçem 5 bin.

Teşekkürler şimdiden.

Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum. RTX 3060 12 GB ve i5 12400F almaya karar verdim ve anakartım da Bluetooth özelliği de istiyorum.

MSI MAG B560 Tomahawk Gaming sizce uygun olur mu? Yoksa daha uygun olabilecek bir anakart öneriniz var mıdır? Anakart için bütçem 5 bin.

Teşekkürler şimdiden.
B560 1200 soket hocam, işlemciniz ile uyumlu değil.
5K fiyata kadar birçok anakart mevcut,
anakart için kriterleriniz neler?

B560 1200 soket hocam, işlemciniz ile uyumlu değil.
5K fiyata kadar birçok anakart mevcut,
anakart için kriterleriniz neler?
anakartımın işlemcim ve ekran kartımla uyumlu olmasını bir de tabi mümkünse ileri de sadece ekran kartı ve işlemci değiştirerek performans artırabilmeyi istiyorum. Ddr5 olması lazım sanırım bunun için. Teşekkür ederim şimdiden.

anakartımın işlemcim ve ekran kartımla uyumlu olmasını bir de tabi mümkünse ileri de sadece ekran kartı ve işlemci değiştirerek performans artırabilmeyi istiyorum. Ddr5 olması lazım sanırım bunun için. Teşekkür ederim şimdiden.
Sadece DDR5 olması yeterli değil,şuan AM5 ileriye dönük.
Intel bir sonraki nesilde yeni sokete geçecek,alacağınız anakart ile max 13900K kullanabilirsiniz.
Onun için bu anakart yeterli olacaktır :
En fazla 128 GB olmak üzere dört adet ram slotu,iki adet M.2 SSD slotu,dört adet SATA slotu, beş adet USB 2,üç adet USB 3.2 portu var.
Ayrıca Wi-fi ve Bluetooth özelliklerine sahip.

Sadece DDR5 olması yeterli değil,şuan AM5 ileriye dönük.
Intel bir sonraki nesilde yeni sokete geçecek,alacağınız anakart ile max 13900K kullanabilirsiniz.
Onun için bu anakart yeterli olacaktır :
En fazla 128 GB olmak üzere dört adet ram slotu,iki adet M.2 SSD slotu,dört adet SATA slotu, beş adet USB 2,üç adet USB 3.2 portu var.
Ayrıca Wi-fi ve Bluetooth özelliklerine sahip.
Teşekkür ederim dostum.

Geri
Yukarı