RTX 3060 Ventus 2X ile 3X'in arasında FPS farkı olur mu?

yex_emre

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, yakın zamanda PC alacagım, ama ekran kartı konusunda biraz daha bütçeyi düşürmek amacıyla 2X almayı düsünüyorum. Ne kadar FPS farkı olur?

Tek fark soğutma 3060 çok ısınan bir kart değil zaten. Bütçeniz nedir?
almanyadan dizecegim inşallah bütcem 1000-1200 euro arasında monitor dahil ekran kartı 3060 işlemci ryzen 7 5800x3d anakart veya rama cok karar veremedim bide şeyden korkuyorum baktıgımda bu sistem 800 fps alıyordu acaba herhangi bi kırılma olur mu

Fiyatları yakınsa soğutma kalitesinden tasarruf etmenizi tavsiye etmem. Yüksek ekran kartı sıcaklığı işlemci sıcaklığını da yükseltip yük altında performans düşüşlerine sebep olabilir.

Ayrıca ryzen 7 5800x3d rtx 3060 için çok güçlü bir işlemci. Eğer odağınız ekran kartına yük bindirecek işlemler olacaksa işlemciden kısıp ekran kartına yatırım yapmak sizin için daha iyi olabilir.

Ventus'lar düşük sınıf kalitede oluyor tavsiye etmem alacaksan 3X daha iyi olur sıcaklık düşük olur belki overclock potansiyelini artırırsın.

Ventus'lar düşük sınıf kalitede oluyor tavsiye etmem alacaksan 3X daha iyi olur sıcaklık düşük olur belki overclock potansiyelini artırırsın.
Hocam peki ne onerirsin 3060 olarak

Fiyatları yakınsa soğutma kalitesinden tasarruf etmenizi tavsiye etmem. Yüksek ekran kartı sıcaklığı işlemci sıcaklığını da yükseltip yük altında performans düşüşlerine sebep olabilir.

Ayrıca ryzen 7 5800x3d rtx 3060 için çok güçlü bir işlemci. Eğer odağınız ekran kartına yük bindirecek işlemler olacaksa işlemciden kısıp ekran kartına yatırım yapmak sizin için daha iyi olabilir.
odagım genel olarak valorant ve cs steam oyunlarım genel olarak düşük sistemli oluyor cs ve valorant icin ne onerirsiniz?

Geri
Yukarı