RTX 3060 Vision 9999TL

Bu fiyata Sapphire 6600XT Nitro+ alınabiliyor ve NVIDIA optimizeli oyunlarda bile 3060'dan daha iyi FPS veriyor. FSR yani DLSS zaten AMD'de de var. NVIDIA'nın şu an bariz avantajlı olduğu kısım RTX açıkken verilen FPS değerleri ama 3060 zaten RTX açıkken yüksek FPS değerleri verebilen bir kart değil.

FSR ve DLSS arasındaki farkları atlmamışsınız.

Evet bu yüzden zaten Cyberpunk gibi oyunlarda DLSS+RT ile 6600XT geçiyor RTX 3060 gayet alınabilir bir model bu fiyatta +4 GB VRAM'de cabası.

3060'ın fark attığı tek kısım render performansı. 6600XT zaten 8GB VRAM'e sahip ve bu kartlar FHD kartı. VRAM'ın fazla olmasının bir avantajı yok. RTX ve DLSS çok güzel teknolojiler ama beni biraz yanlış anladınız sanırım. Sadece 3060, RTX'i kaldıracak güçte bir kart değil benim görüşüm bu. Shadow of Tomb Raider gibi daha eski çıkmış oyunlarda kaldırabilir. Mesela RX 6700XT veya 6800 ikilisinden biri yerine 3070 seçebilirim. Çünkü kart FHD çözünürlükte RT performansı ile baş edebilecek cinsten. Öbür türlü RTX'i açmak için grafik düşürmek veya DLSS'i ultra performance moduna almak zorunda kalacaksam bana göre pek bir anlamı yok. Onun yerine kas tarafında daha güçlü ve DLSS ile benzer bir teknolojiye sahip AMD karta yönelirim. Tamam AMD'nin RT teknolojisi henüz çok geride NVIDIA'ya göre ama FSR kısmında o kadar fark yok.

Geri
Yukarı