RTX 3060 vs 3050 laptop

Bütçe
18500

xdarkstormx1

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba hayırlı forumlar,

Arkadaşlar uzun süredir eski bir laptopum vardı ancak artık vadesi artık tamamiyle doldu,

Dolar kurunun ilerleyen dönemde yukarı yönlü hareketi olacağını düşündüğüm için fiyatlar daha da artmadan bir Gaming laptop almak istiyorum. Aktif olarak DotA 2 oynadığım için aslında aşırı FPS gerektiren bir durum söz konusu değil ancak notebookcheck üzerinden baktığımda artık RTX 3050 kartların da geri de kaldığı 4 GB VRAM yetersiz olduğu izlenimine sahip oldum ve kafamda belirlediğim 13-14 bin bandını RTX 3060 olan bir laptop için 18-19 bandına taşıdım. Biliyorum bu fiyatlar aslında bu sistemlere verilmez ancak bekleme durumunda daha da pahalanması durumunda iyice alım gücüm düşecek. Monster'ın yıl başı kampanyası kapsamında Ürün Kıyaslama linkteki bilgisayarları arasında kaldım. Aslında kazanan bariz belli dediğim gibi 3050 çok mantıklı gelmiyor ancak günde haftada toplam 40-45 saat civarı kullanacağım bir bilgisayara 18.500 TL de verme konusunda düşüncelerinizi almak istedim. Bir de RTX3060 ile laptop ETH mining yapılabilir mi, yapılabilir ise elektrik vs göz önünde alındığında bir kar durumu oluşur mu? Öyle bir durumda PC'yi işe gittiğim sürede ya da gece yatarken mining e bırakmayı düşünüyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Bu fiyata bunlar verilmez kafasından bence artık uzaklaşın çünkü çıkan hiçbir şey 2 sene önceki fiyatlarda yüksek ihtimal olmayacak gibi görünüyor, böyle bir dünya yok yani artık fiyatlar bu şekilde, hatta yazdığın rakam o sistemlerin en alt fiyatları bile diyebilirim.

Arz talep meselesi, ciddi bir fark yok, mantıktan ziyade kişisel tercih bence.

ROG ve TUF'a göre 25.1 çok daha başarılı. GP76 kasa, SteelSeries klavye, MUX Switch, 130W 3060 (ROG'da öyle sanırım) ve 11800h. 20.4 ise 130W 3060 ve 11800h ile Acer'dan daha iyi. Acer'da 95W 3060 olması lazım.

Geri
Yukarı