RTX 3060 vs RTX 3060 Ti

Guap00

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben kısa süre içerisinde yeni bilgisayar aldım. Ekran kartı RTX 3060 Ti fakat bazen görüyorum RTX 3060 Ti 8 GB VRAM'a sahip olduğu için yetersiz oluyor diyen arkadaşlar oluyor. 3060 12 GB vrama sahip o zaman 3060 Ti'nin ne anlamı kalıyor. Ekran kartları hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığım için sormak istedim.

Ben kesinlikle 3060 Ti alırdım. VRAM daha az olsada %25-30 güç farkı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen oynamak istediğin oyunlarda bir problem yaşamıyorsan veya render gibi işlerde sana sorun yaratmıyorsa başkalarının ne dediğini umursama bana kalırsa, evet günümüzde 12 gb vram gerçekten gerekli ama 3060 ti kenara atılacak bir kart değil diye düşünüyorum.

3060'ta vram fazla Ti'de kas gücü fazla. Klasik nvidia. İleride vram yetmeyince yeni kart aldırmak için bu satış stratejisini uyguluyor.

Ben kesinlikle 3060 Ti alırdım. VRAM daha az olsa da %25-30 güç farkı var.

Hocam bilgisayarı aldım zaten elime ulaştı fakat neden böyle dediklerini anlamadım mesela GTA 6 çıksa gelecek yıllarda ekran kartı yetersiz kalır mı?

3060'ta VRAM fazla Ti'de kas gücü fazla. Klasik NVIDIA. İleride VRAM yetmeyince yeni kart aldırmak için bu satış stratejisini uyguluyor.

Vallahi hiçbir fikrim yok hocam.

Gta 6 da 2'si de yetmeyecek gibi duruyor. 3060 ti alarak iyi yapmışsınız hocam. Sadece 3-4 seneye kadar vram yetmeyince kart değiştirmek zorunda kalacaksınız

Merhaba arkadaşlar. Ben kısa süre içerisinde yeni bilgisayar aldım. Ekran kartı RTX 3060 Ti fakat bazen görüyorum RTX 3060 Ti 8 GB VRAM'a sahip olduğu için yetersiz oluyor diyen arkadaşlar oluyor. 3060 12 GB vrama sahip o zaman 3060 Ti'nin ne anlamı kalıyor. Ekran kartları hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığım için sormak istedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dediğin olay bu malesef oyun yapımcıları remake yapıp duruyor o yüzden gerek olmadığı için ekran kartı da olmuyor

Geri
Yukarı