Çözüldü RTX 3060'dan RTX 4070 Ti Super'e geçiş sonrası siyah ekran geliyor

• Konuyu başlatan zocax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 306
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zocax

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni ekran kartı aldım RTX 4070 Ti süper bilgisayarımda takili olan ekran kartı RTX 3060. DDU ile driver i silip eski ekran kartını çikartip PC'yi kapattim yeni aldığım ekran kartını 8'li pin dönüştürucüsüyle taktim ışık yanıyor ama görüntü gelmiyor.

Çözüm
Beyaz led VGA hatası, bunun çok fazla sebebi yok, ya kartı veya güç soketlerini tam oturtamadınız, ya da görüntü kablosu problem çıkarıyor.
Bu durumda görüntünün gelmemesi için bir sebep yok, yeni bir kablo bulabilirseniz onunla deneyin, eski kablolar bazen yeni nesil ekran kartlarında problem çıkarabiliyor, başımıza geldi.

Bir de BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Kablodan olduğuna kesin karar verdikten sonra biraz fazla zorladik artık ekran karti sallanmaya başladı. Kablonun birden soketin içine biraz daha girdiğini hissettim bu sefer de olmuyorsa daha olmazdı. PC'yi açtım oldu hocam sağ olun çok ilgilendiniz tekrardan teşekkürler.

Kablodan olduğuna kesin karar verdikten sonra biraz fazla zorladik artık ekran karti sallanmaya başladı. Kablonun birden soketin içine biraz daha girdiğini hissettim bu sefer de olmuyorsa daha olmazdı. PC'yi açtım oldu hocam sağ olun çok ilgilendiniz tekrardan teşekkürler.

Kabloda sorun olduğu belliydi, rica ederim, iyi günlerde kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı