Çözüldü RTX 3060'lı sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 11

srknbrbr

Picopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GBX2 RİPJAWS S5 DDR5 5600MHz CL36
SSD veya HDD modeli
KIOXIA EXCERİA PLUS G3 1TB NVMe GEN4 M.2 SATA SS
Ekran kartı
MSI GEFORCE RTX 3060 12 GB 198 BİT
Anakart
asrock a620m DDR5
İşlemci
AMD RYZEN 5 7500F 38MB
-Sistem 4 günlük ama oyun oynayamıyoruz:( 2 dk 3 dk sonra atıyor bazen mavi ekran bazen direk kapatıyor.
-AMD Ryzen 5 7500F 38MB.
-ASRock A620M DDR5.
-GeForce RTX 3060 12 GB 198 bit.
-Power Boost Deep 2x120mm 240 ARGB fanlı sıvı soğutma sistemi.
-600wat
-Kioxia Exceria Plus G3 1TB NVMe gen4 M.2 SATA SSD r 5000MB/S W:3900NB/S
- G.Skill 16GBX2 Ripjaws S5 DDR5 5600MHz CL36
-Windows 11 Pro kurulu.
-İnternetten gördüğüm kadarıyla DM dosyalarınıda buraya atıyorum.
PUBG oynarken atıyor diğer oyunlarda atıyor genelde arkasında mavi ekran hatası alıyorum.
Dün tam oyun açıldı PUBG FPS 4 de düştü pat gitti önceden sadece çökme hatası alıyordum şimdi mavi ekran.
-Eşim ben işte iken masaüstünde dolanırken resim bakarken mavi ekran geldiğini söyledi zaten rapolarda saatı var 3 gibi gündüz.
-Yani diceğim şu ki dünyanın parasını verdik aldım oyun oynayamıyoruz tekrar Windows mu atmak gerek raporlarda gördüğüm kadarıyla Windows'la.
Alakalı gibi.
-Toplamda 5 hata gözüküyor bazıları aynı ben hepsini atayım dedim uzman arkadaşlar bana bir el atsa kafayı yemek üzereyim.

DM

bana yardım edecek biri varmı.

DM YENİ

minidump yeni güncel

Dosya Ekleri

• 01.jpeg
    01.jpeg
    241,9 KB · Görüntüleme: 66
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.32.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.32.jpeg
    322,3 KB · Görüntüleme: 67
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31.jpeg
    293,6 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (2).jpeg
    357,4 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (1).jpeg
    330 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.30.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.30.jpeg
    326 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.21.44.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.21.44.jpeg
    449 KB · Görüntüleme: 41
  • 05.jpeg
    05.jpeg
    241,6 KB · Görüntüleme: 41
  • 04.jpeg
    04.jpeg
    241,7 KB · Görüntüleme: 41
  • 03.jpeg
    03.jpeg
    237,5 KB · Görüntüleme: 40
  • 02.jpeg
    02.jpeg
    231,4 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
En altta ki, ISO Dosyası formatında olanı indirip, biçimlendirilmiş flasha atacaksınız.
Ve bios güncellenmedimi kurulum yapılırken?

Eğer bilgisayar konusunda bilginiz yoksa, satın aldığınız yere geri götürün, ücret talep etmezler.Daha 4 gün önce almışsınız hemde.2 yıl garantisi de var diye biliyorum.
Sizin için de daha sağlıklı olur,kafanız daha rahat olur orada.
Ama sakın 20₺'ye format atan internet cafe'lere götürmeyin.
Satın aldığınız yere götürün.Garantiden çıkabilir bilgisayarınız.

(Windows kurulumu yaparken, Microsoft'un orjinal sitesinden indirin veya teknik servise indirtin, dosyaları orjinal olsun.
Daha sonra sizden etkinleştirme anahtarı isteyecek, onu bedava bir şekilde etkinleştirme yolları var fakat pek önermiyorum onu.
İnternette 50-100₺'ye keyler satılıyor.
Onlar ile de etkinleştirirsiniz Windows'u.
Etkinleştirme yapmadığınızda, bilgisayarı kullanamayacaksınız diye bir şey yok, kısıtlı sürüm gibi kullanıyormuşsunuz gibi düşünün sadece.)
Pro mu home mi kuralım?

-Bilgisayarı alalı 8 gün oldu iki kere fortmatladık bios güncel herşey güncel yine masaüstünde hata alıyorum.arkdaşlar bana bir çare bulun lütfen.
şimdi ne yapmalıyım ram 2 slot 16+16 hepsini tek tek mi kontrol edeyim?
yoksa memtes86 ile mi test edeyim..
-Eyerki ramlarda sıkıntı yoksa nereye bakacağım?
-Ekran kartı güzel çalışıyor
-Ssd de sıkıntı yok
-Aklıma bir anakart geliyor?
-Ramlardada sıkıntı çıkmaz ise sorun acaba ana kartmı?
Windows'u bilgisayarcı flaşla yükledi 2 gün önce windows 10
11 di yaramaz dedi bu 10 yükledi crakladı..
acaba kendi sitesindenmi indirip yüklesem 11 i ?
çümkü şuan güncellemede almıyor hata veriyor
-Bilgisyarı alalı daha 8 gün oldu kafayı yemek üzereyi...
-v...t...n'a gittim aldığım yere dediğiniz gibi ama onları kendilerinden haberi yok yani bios güncelleyip verdi bana geri..
GÖRSELLERDEKİ HATA FORMATTAN SONRA HERŞEY GÜNCELKEN OLDU MASAÜSTÜNDE DOLANIRKEN..

@srknbrbr

@UnFrGvnG

@srknbrbr

@181951

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-02-28 at 14.50.38.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-28 at 14.50.38.jpeg
    282,5 KB · Görüntüleme: 14
  • WhatsApp Image 2024-02-28 at 14.50.37.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-28 at 14.50.37.jpeg
    159,5 KB · Görüntüleme: 9
  • WhatsApp Image 2024-02-28 at 14.50.36.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-28 at 14.50.36.jpeg
    103,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Memtest 64 deneyin, ama çalıştırmak biraz sıkıntılı bazen bellek adreslemesini yanlış yapıyor. Bellek kapasitesinin büyük bir kısmını tanısın sonra test edin error verir ya da mavi ekran alırsanız bellekleri alıp garantinin/ iadenin yolunu tutun.
8./9. dünya ülkesiyiz ya çerçöpleri hep buraya yolluyorlar.

yeni MD

Memtest 64 deneyin, ama çalıştırmak biraz sıkıntılı bazen bellek adreslemesini yanlış yapıyor. Bellek kapasitesinin büyük bir kısmını tanısın sonra test edin error verir ya da mavi ekran alırsanız bellekleri alıp garantinin/ iadenin yolunu tutun.
8./9. dünya ülkesiyiz ya çerçöpleri hep buraya yolluyorlar.
BEN işte iken oğlum 5 defa mavi ekran almış raporlarını ekledim..eve gelince rasgele birtane ra ı çıkardım saat 4 den bu yana daha mavi ekran almadım..
şimdi o önceden çıkardığımı taktım teste bırakacağım sabaha kadar...
eyer ben uyurken mavi ekran hatası verirse testin sonucunu nasıl göreceğim bozuk dosya olduğunu?
attığım raporlarıda bi bakarmısınız ram la ilgilimi

sorun bulundu ram.
garantiye gitti bakalım ne diyecekler
gece her ramı test yaptım bitanesi 3 saat sürdü.
şuan mavi ekran almıyorum tek 16gb ra ile çalışıyor pc.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-02-29 at 10.58.05 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-29 at 10.58.05 (1).jpeg
    221,1 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2024-02-29 at 10.58.05.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-29 at 10.58.05.jpeg
    221 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
@srknbrbr
Hocam keşke en baştan garantiye verseydiniz bu kadar uğraşmanıza değmezdi.Neyse en azından sorunun ne olduğu tespit edildi.
Size söyleyceğim şey,içiniz rahat olsun, sisteminiz de Ram değiştikten sonra muhtemelen sorun çözülür.Başka arıza varsa da halleder onlar.
İyi ki mahalle bilgisayarcılarına götürmediniz sistemi, garantiden çıkardı yüksek ihtimalle.Yazık günah çünkü 10 günlük sistem daha.
Yine bir arıza çıkarsa, aldığınız yerden başka bir yere götürmeyin.
Siz şimdi,sistem garantiden gedlikten sonra yükleyeceğiniz oyunları düşünün.
O sistem ile neredeyse tüm oyunları yüksek grafiklerde oynayabilirsiniz:)

@srknbrbr
Hocam keşke en baştan garantiye verseydiniz bu kadar uğraşmanıza değmezdi.Neyse en azından sorunun ne olduğu tespit edildi.
Size söyleyceğim şey,içiniz rahat olsun, sisteminiz de Ram değiştikten sonra muhtemelen sorun çözülür.Başka arıza varsa da halleder onlar.
İyi ki mahalle bilgisayarcılarına götürmediniz sistemi, garantiden çıkardı yüksek ihtimalle.Yazık günah çünkü 10 günlük sistem daha.
Birde siz fazla ayarlarla da oynamayın, garantiden çıkabilir sistem.

@srknbrbr

Ben sadece arızalı parçayı ramı tespit ettim,sadece ram i garantiye gönderdim,pc vatandan toplama olduğu için,o gün ramı cıkarınca zaten mavi ekran vs. Hepsi ortadna kalktı.ramıda test edince bozuk eror dosyaları cıktı,şuan sadece ram garantide 16gb ramla iadare edeceğiz☺️
Memtens64 uygulamasına borçluyum o olmasa bulamazmdım.her bir ram 3 saat sürdüm teset.
Ramı değiştirin dedim garantiye gidecek dediler bana birdaha ordan birşey almayacağım,sorunu bulan ben uğraşan ben birde garantiyi bekleyeceğim,ordaki çalışanlar zaten gram anlamıyor pc den.
Demekki oyundan ramdan dolayı hata alıyordum pubg de atma mavi ekran vs.

@srknbrbr

Pc evde şuan çalışıyor 16gb ram ile sorunsuz.

Ben sadece arızalı parçayı ramı tespit ettim,sadece ram i garantiye gönderdim,pc vatandan toplama olduğu için,o gün ramı cıkarınca zaten mavi ekran vs. Hepsi ortadna kalktı.ramıda test edince bozuk eror dosyaları cıktı,şuan sadece ram garantide 16gb ramla iadare edeceğiz☺️
Memtens64 uygulamasına borçluyum o olmasa bulamazmdım.her bir ram 3 saat sürdüm teset.
Ramı değiştirin dedim garantiye gidecek dediler bana birdaha ordan birşey almayacağım,sorunu bulan ben uğraşan ben birde garantiyi bekleyeceğim,ordaki çalışanlar zaten gram anlamıyor pc den.
Demekki oyundan ramdan dolayı hata alıyordum pubg de atma mavi ekran vs.

Pc evde şuan çalışıyor 16gb ram ile sorunsuz.
Hayırlı olsun diyelim hocam.iyi günlerde kullanın 😊

Hayırlı olsun diyelim hocam.iyi günlerde kullanın 😊
Ama şöyle birşeyde var şimdi az önce pubg yükledim yine çökme hatası verdi,rasgele geforce experience fps ekran göstericiyi kapadım yarım saattir oyun kapanmadı,bu gösterge oyunda hata verdiyor,görsel örnektir.
Bilmiyordum ben oyunu 1 haftadır oynamaya çalışıyorum her açılıştada bunu açıyordum değerleri göreyim diye ama ilginç şekilde düzeldi oyun.

Dosya Ekleri

• IMG_1285.jpeg
    IMG_1285.jpeg
    31,3 KB · Görüntüleme: 7
Ama şöyle birşeyde var şimdi az önce pubg yükledim yine çökme hatası verdi,rasgele geforce fps ekran göstericiyi kapadım yarım saattir oyun kapanmadı,bu gösterge oyunda hata verdiyor,görsel örnektir.
Bilmiyordum ben oyunu 1 haftadır oynamaya çalışıyorum her açılıştada bunu açıyordum değerleri göreyim diye ama ilginç şekilde düzeldi oyun.
Hocam siz şu kasayı garantiye verin.Sizin içinde en sağlıklısı o olacak.Belki görmediğiniz başka sorun olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı