RTX 3060'lı sisteme 10 bin TL işlemci önerisi

Anylaki

Decapat
Daha fazla  
İşlemcimi yükseltmek istiyorum 10k civarı bütçem var. Intel almak istiyorum önerileriniz var mı? Genel olarak oyun için ve arada render işleri için kullanacağım. Anakartım ASUS Prime H610M-D D4.

İşlemcimi yükseltmek istiyorum 10k civarı bütçem var. Intel almak istiyorum önerileriniz var mı? Genel olarak oyun için ve arada render işleri için kullanacağım. Anakartım ASUS Prime H610M-D D4.

Hocam işlemci bütçeniz ekran kartınızdan daha güçlü olmuş keşke 5 binini ekran kartına verip 4060 Ti+ falan alsaydınız. İşlemciyide R5 5600 kafi idi 4-5 bin TL işlemci anakartıda basit bir AM4 alabilirdiniz. Veya 7500F alır anakartıda AM5 yapardınız yine de yeterlidir. Yani o ekran kartına 10 bin TL'lik önereliecek bir işlemci olduğunu sanmıyorum istediğinizi alabilirsiniz sokete uysun yeter her türlü daha güçlü olacak o ekran kartından.

Hocam işlemci bütçeniz ekran kartınızdan daha güçlü olmuş keşke 5 binini ekran kartına verip 4060 Ti+ falan alsaydınız. İşlemciyide R5 5600 kafi idi 4-5 bin TL işlemci anakartıda basit bir AM4 alabilirdiniz. Veya 7500F alır anakartıda AM5 yapardınız yine de yeterlidir. Yani o ekran kartına 10 bin TL'lik önereliecek bir işlemci olduğunu sanmıyorum istediğinizi alabilirsiniz sokete uysun yeter her türlü daha güçlü olacak o ekran kartından.
Doğru diyosun ama sistemi dizerken işlemci idarelik f/p olsun diyerek almıştım i3 12100f var artık değiştireyim diyorum o yüzden. İlerde ekran kartını da değiştiririm zaten şu anlık o yetiyor ama işlemci çok sorun çıkartmaya başladı.

Doğru diyosun ama sistemi dizerken işlemci idarelik F/P olsun diyerek almıştım i3 12100F var artık değiştireyim diyorum o yüzden. İleride ekran kartını da değiştiririm zaten şu anlık o yetiyor ama işlemci çok sorun çıkartmaya başladı.

O zaman anakartınız LGA1700 sanırım ona uygun en yüksek ne geliyorsa onu yapıştırıp ileride 4080'e falan geçebilirsin şimdiden hayırlı olsun hocam. Sanırım 14. nesil bir i5 veya i7 olacaktır yine de 2dk yazıp araştırın yanlışlık olmasın. İ7 14700k 16 bin TL sanırım yani i5 bakın siz en iyisi.

Geri
Yukarı