RTX 3060Ti sistemin aniden FPS'i düşüp geri düzeliyor

KiralAB

Decapat
Daha fazla  
RAM
2x8 CL 17 3600 MHz.
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro.
Ekran kartı
TUF Gaming RTX 3060 Ti.
Anakart
TUF Gaming B550M Plus Wi-Fi
İşlemci
Ryzen 5 5600X.
Merhabalar, benim problemim bilgisayarımın hem video oynarken hem normal bilgisayarda işlerimi hallederken bilgisayar aniden 5 FPS'ye düşüp 3 saniye sonra düzeliyor.
Bu durum ara sıra oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem parçaları gayet uyumlu.
Yazılımsal bir sorun olabilir. Virüs taraması yapabilirsiniz.
BIOS güncel değilse güncellemek kararlılığı arttırabilir.
Güç kaynağında da bir problem olabilir.
Benim aklıma gelen olası problemler bunlar, arkadaşlar da fikirlerini paylaşırlar. Kontrolü en kolay olan olası problemleri listenin başına almakta fayda var.

Hocam virüs kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü birden fazla format atmama rağmen ara sıra anlık FPS düşüyor 3 saniyeliğine sonra düzeliyor.

Hocam bende de aynı sorun var FPS hemen drop yapıp geri geliyor sistemim RX 570 AMD r 5 1600 2x8 RAM sea gate Barracuda 7200 RPM HDD var fakat bende de bazen FPS droplar yaşanıyor maalesef.
Bu arada DDU ile sürücüleri silip tekrar WHQL(önerilen) ekran kartı yazılımlarından bir tanesini indirir misiniz?

Hocam bende de aynı sorun var FPS hemen drop yapıp geri geliyor sistemim RX 570 AMD r 5 1600 2x8 RAM sea gate Barracuda 7200 RPM HDD var fakat bende de bazen FPS droplar yaşanıyor maalesef.
Bu arada DDU ile sürücüleri silip tekrar WHQL(önerilen) ekran kartı yazılımlarından bir tanesini indirir misiniz?

Acaba neden kaynaklı olmaktadır ve siz çözebildiniz mi?

Geri
Yukarı