RTX 3070 240Hz monitör alınır mı?

Hocam diğer sistem parçalarında bir sorun olabilir örneğin: RAM 3600 MHz'dır fakat BIOS'dan XMP açmadığınız için 2600 olarak kalır ve performansı etkiler %90 bu ayarı açmışsınızdır fakat diğer parçalarda sorun olma ihtimali %60.
Hangi parçayı değiştireyim.
Ram 2600mhz ise ondan kaynaklı bir sıkıntı olabilir eğer yanlış bilmiyorsam 3070 ile minimum 3200mhz Nvidia önermişti.
100 FPS düşecek kadarmı?
Hocam 4K veriyorsa normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FPS im hiç normal degil.

Tabii ki de. RAM 32 GB Kingston SSD M.2 250, GB HDD 1TB sagete yanlışım varsa lütfen düzeltin. SSD model Samsung 970 EVO.

Hocam o RAM internette 2666 MHz gözüküyor bayağı düşük Hocam bir oyun bilgisayarı için 2666 MHz RAM o kadar düşük ki siz en iyisi görev yöneticisini açın oradan performans ve oradanda bellek veya RAM sekmesine girin artık hangisi varsa oradan ekran alıntısı atın

Benim RTX 2060 ile gördüğüm FPS'yi 3070'de görüyorsun.
FPS sıkıntım var iade edecegim
Hocam o RAM internette 2666 MHz gözüküyor bayağı düşük Hocam bir oyun bilgisayarı için 2666 MHz RAM o kadar düşük ki siz en iyisi görev yöneticisini açın oradan performans ve oradanda bellek veya RAM sekmesine girin artık hangisi varsa oradan ekran alıntısı atın
PC şuan elimde yok evet dediğiniz gibi ne yapmamı önerirsiniz galiba parçalar tek tek düşüyor

Selam ben RTX 3070 i9 10900 Kullanıyorum. Valorant gibi FPS oyunları için 240Hz monitör almayı düşünüyorum. Fakat Valorant 1080P en yüksek ayarlarda en düşük, 200 FPS gördüm. En düşük ayarlarda ise 250-400 gördüm GTA 5'de ise, Ultra ayarlarda en düşük 60 FPS'i bile gördüm. Bende bir sıkıntımı var yoksa RTX 3070 hâlâ optimizasyonu yapılmamış bir kart mı Minecraft RTX'de ise 6 FPS'i bile gördüm fakat sadece bir haritada diğer haritalar biri hariç Full 60 FPS DLSS performans modunda. Sizce bir sıkıntı var mı kartımda? Windows etkinleştirmedim.

Ben de 3070 kullanıcısıyım hocam 3700X ile kullanmaktayım. Hikaye li oyunlarda Ultra'da GPU yükü alıyor fakat rekabetçi oyunlarda GPU kullanımı düşük kalıyor NVIDIA bunu umarım çözer yoksa 2000 serisi ekran kartlarından şöyle daha iyi böyle daha iyi demelerinin hiçbir anlamı yok. RAM konusuna gelirsek Intel işlemcilerde RAM MHz'sini 2666 3000'e çekseniz çok bir şey değişmeyecektir yani sizi tatmin edecek bir sonuç alamayacaksınız. Ryzen işlemcim olmasına rağmen 3200'den 3600'e çektim hiçbir FPS artışı görmedim desem yalan olmaz.

Geri
Yukarı