RTX 3070 67 derecede 2100 RPM fan hızına çıkması iyi mi?

soniq

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500/ASUS PRIME A520M-K/GSKILL 16GB (2x8Gb) Ripjaws V DDR4 3600Mhz CL18 1.35v Dual/GIGABYTE GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB GDDR6 256Bit/ Crucial 1TB P3 Serisi NVMe M.2 SSD
Uncharted 4 oynuyorum ekran kartı %99 kullanımda 2100 RPM fan hızı ve 67 derece iyi midir? Fan hızı çok yüksek geldi bana. Ekran kartım RTX3070 Eagle OC.

Dosya Ekleri

• 1716063801804.png
    1716063801804.png
    96,5 KB · Görüntüleme: 22
Bana normal geldi. Elindeki kart 3 fanlı olduğu için garipsemiş olabilirsin ama kart zaten tam yükte kullanılıyor ki buna karşın sıcaklığı iyi. Sorun göremedim.

Sıcaklıklarınız nomal gözüküyor ama emin olmak için HWİNFO64 üzerinde sensörler kısmından ekran kartı bölümünün yük altına sokup ss'ini atabilir misiniz
Yapabilirseniz Furmark testi yapın daha iyi olur.

Sıcaklıklarınız nomal gözüküyor ama emin olmak için HWİNFO64 üzerinde sensörler kısmından ekran kartı bölümünün yük altına sokup ss'ini atabilir misiniz
Yapabilirseniz Furmark testi yapın daha iyi olur.
Aslında bir araştırma yaptım hocam teste sokupta kartı öldürmeyelim şimdi. Siz normal Uncharted oynarken ki sıcaklıklarınızı o söylediğim uygulama üzerinden ss alıp atsanız yeterli.

Fabrikasyon dereceleri ile aynı gözüktüğü için teste gerek yok dedim ama ben tekrardan emin olalım diye oyun oyanarken ki sıcaklık değerlerinizi görerek karar versek güzel olur

Son düzenleme:
Sıcaklıklarınız nomal gözüküyor ama emin olmak için HWiNFO64 üzerinde sensörler kısmından ekran kartı bölümünün yük altına sokup SS'ini atabilir misiniz?
Yapabilirseniz FurMark testi yapın daha iyi olur.

Aslında bir araştırma yaptım hocam teste sokupta kartı öldürmeyelim şimdi. Siz normal Uncharted oynarken ki sıcaklıklarınızı o söylediğim uygulama üzerinden SS alıp atsanız yeterli.

Fabrikasyon dereceleri ile aynı gözüktüğü için teste gerek yok dedim ama ben tekrardan emin olalım diye oyun oyanarken ki sıcaklık değerlerinizi görerek karar versek güzel olur.

Hocam FurMark testi karta zarar mı veriyor ben daha önce birkaç kere yaptım bilmediğimden soruyorum.
Aynı zamanda istediğiniz uygulamayı yükledim umarım istediğiniz yeri SS almışımdır.

Dosya Ekleri

• 1716065298217.png
    1716065298217.png
    70,1 KB · Görüntüleme: 6
Hocam FurMark testi karta zarar mı veriyor ben daha önce birkaç kere yaptım bilmediğimden soruyorum.
Aynı zamanda istediğiniz uygulamayı yükledim umarım istediğiniz yeri SS almışımdır.
Yok zarar vermez kartı yüke sokuyor sadece. Gerek yok yapmaya o testleri. Sadece bakım zamanı gelip gelmediğini veya kartın ısı değerleri ne durumda olduğunu öğrenmek için yapıyoruz. Yaptıysanız da problem yok sıkıntı olmaz yani. Benim istemememdeki sebep kartı gereksiz yüke sokmamak.

Aynen hocam istediğim yer burasıydı teşekkür ederim. Kartın sıcaklıkları çok iyi durumda MaşaAllah. Rahat ol. Kullanmaya devam edebilirşin gönül rahatlığıyla ama sıcaklıklarını takip etmeyi unutma her zaman takipte kal ki bakım zamanını kaçırmazsın.

Yok zarar vermez kartı yüke sokuyor sadece. Gerek yok yapmaya o testleri. Sadece bakım zamanı gelip gelmediğini veya kartın sıcaklık değerleri ne durumda olduğunu öğrenmek için yapıyoruz. Yaptıysanız da problem yok sıkıntı olmaz yani. Benim istemememdeki sebep kartı gereksiz yüke sokmamak.

Aynen hocam istediğim yer burasıydı teşekkür ederim. Kartın sıcaklıkları çok iyi durumda maşaallah. Rahat ol. Kullanmaya devam edebilirşin gönül rahatlığıyla ama sıcaklıklarını takip etmeyi unutma her zaman takipte kal ki bakım zamanını kaçırmazsın.

Çok teşekkürler hocam.

Rica ederim hocam ne demek kartınızı uzun ömürlerde kullanın inşaAllah.

Geri
Yukarı