RTX 3070 70 derecede hız düşüyor

remmshain

Hectopat
Daha fazla  
RAM
3600Mhz - 32GB Crucial Ballistix
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus 500GB - Samsung 860 EVO 500GB
Ekran kartı
Palit RTX 3070 Gaming Pro 8GB
Anakart
Asus ROG B550-A
İşlemci
AMD Ryzen 5600x
İyi sosyaller,

1 hafta önce FiveM'e dönmüş bulundum ve oyunu oynarken büyük droplar yediğimi fark ettim (CS2, Call of Duty vb. oyunlarda da yaşıyorum). Öyle böyle bugüne kadar oynadım ancak sinirlenince değerlere bakayım dedim. GPU, 70 dereceyi geçtiğinde frekanslarını çok büyük ölçüde düşürüyor. (oyunda 4 - 5 saniyelik donmalar yaşanıyor). Ardından frekanslarını normal hale getiriyor, ta ki 70 dereceyi geçene kadar. Sizce termal macundan mı kaynaklı yoksa farklı bir durum mu var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Limit 83 kardeşim sonrasında kart iyice kısmaya başlar kendini.

Hocam, oyun oynarken hem MSI Afterburner açıktı, hem de 2. ekranımda HWINFO64 açıktı. Donmalar yaşandığında bakıyorum 75 - 77 derecelerde frekans düşüyor. (Sistemde şu an undervolt mevcut.)
Düzgün bir macun kullan ve bakımını yap kartın, normalde o ısınan bir model değil garipsedim valla.

Itopya'ya goturup bakim yaptirmayi dusunuyorum, belki kasayi da degistiririm. Her yeri cam oldugu icin bilesenler nefes almiyor. Lian Li Lancool 216 dusunuyorum.
Kasa önemli, Itopya bakım yapıyor mu bilmiyorum ama her ihtimale karşı yanına bir macun götür istersen.

Geri
Yukarı