RTX 3070 almak için beklenmeli mi?

Bütçe
12000

T-GeNeRaLs

Hectopat
Herkese merhaba,
RTX 2070s Gaming X Trio modelinden 3070 Gaming X Trio modeline geçiş yapacağım.
Kendi kartımın bugün satışını gerçekleştireceğim. 8000 TL. Kutu garanti fatura eylül 2023'e kadar garantili.

3070 için normalde anlaşma sağlamıştım fakat ilan sahibi kartı farklı birine sattığını belirtti.

O yüzden arayış durumum devam ediyor 3070 Ti modeli de alabilme durumum var açıkçası.
Ama aralarında 4-5 bin gibi fark var bu farka değer mi?

Öneriniz ne yönde olur? Bu arada kendi kartımı satıp 3070 için 1000 TL fark ödeyecektim.
Alacağım kart miningde 8 ay kullanılmıştı ve garanti fatura devam ediyordu.
3060 Gaming X Trio da var fiyat olarak iyi fakat 2070S'den 3060'a değmez diye düşünüyorum kararsız kaldım.
Biraz daha beklemeli miyim?
Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam bir kaç bin daha fazla verir, sıfır ve garantili bir 3060 ti alırım. 2080S'in üzerinde performans veren bir kart.

Mining için kullanılmış bir kart, ilk etapta performans sorunu göstermeyebilir ama yorulmuş/yıpranmış ve ekonomik ömrü kısalmış bir karttır.

Karar sizin...

Ben olsam birkaç bin daha fazla verir, sıfır ve garantili bir 3060 Ti alırım. 2080S'in üzerinde performans veren bir kart.

Mining için kullanılmış bir kart, ilk etapta performans sorunu göstermeyebilir ama yorulmuş/yıpranmış ve ekonomik ömrü kısalmış bir karttır.

Karar sizin...

Teşekkür ederim, mining de tabii ki bir performans kaybı oluyor bu konuda haklısınız. Ama kullanım süresine göre de değişiklik gösteriyor önerdiğiniz kart güzel fakat sıfırda bildiğiniz gibi kur vb. etkenlerden dolayı yaklaşık 13.bin seviyesinde bu paraya ikinci el de temiz bulunabilirse çok daha güçlü kartlar alınabilir düşüncesindeyim kendi kartımı sıfır almıştım bu arada. İlk defa ikinci el bir ekran kartı tecrübesi olacak.
Yazılım ve oyun için kullanacağım doğrudur ev kullanımı diyelim. Ama ekran kartı tarafında AMD düşünmüyorum. Sürücüleri yüzünden bir de ekosistem tamamen MSI olduğu için önceliğim MSI tarafında. Öneri için teşekkür ederim bu arada.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-15-12-34-07-053_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-06-15-12-34-07-053_com.google.android.youtube.jpg
    118,5 KB · Görüntüleme: 56
Herkese merhaba,
RTX 2070s Gaming X Trio modelinden 3070 Gaming X Trio modeline geçiş yapacağım.
Kendi kartımın bugün satışını gerçekleştireceğim. 8000 TL. Kutu garanti fatura eylül 2023'e kadar garantili.

3070 için normalde anlaşma sağlamıştım fakat ilan sahibi kartı farklı birine sattığını belirtti.

O yüzden arayış durumum devam ediyor 3070 Ti modeli de alabilme durumum var açıkçası.
Ama aralarında 4-5 bin gibi fark var bu farka değer mi?

Öneriniz ne yönde olur? Bu arada kendi kartımı satıp 3070 için 1000 TL fark ödeyecektim.
Alacağım kart miningde 8 ay kullanılmıştı ve garanti fatura devam ediyordu.
3060 Gaming X Trio da var fiyat olarak iyi fakat 2070S'den 3060'a değmez diye düşünüyorum kararsız kaldım.
Biraz daha beklemeli miyim?
Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.
Hocam o kartın miningde içinden geçilmiştir. Miningte kullanılan kartlar normal pcye takıldıktan sonra inanılmaz ısınıyor bizzat denedim. Evga'nın 3060 modeli 88 derecede çalışıyordu. Önerim temiz bir ikinci el 3070 bulmanız. Bulamazsanız ikinci el 3060ti bakabilirsiniz.

AMD dışında bir kart öneriniz var mı?
Malesef. 3070 fiyatları saçma derecede yüksek. 14.200tl'ye 2 fanlı 3070 var. Ama aynı performansı daha iyi soğutma ve ekstra 4gb vram ile 11.100tl'ye alabilecekken kimseye gidip o 3070ti kartı önermem şahsen.

Geri
Yukarı