RTX 3070 beklenmeli mi?

emircell28

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir sistem toplayacağım ve iddialara göre RTX 3070, RTX 2070 Super'den daha ucuz olacak. Ama ben buna güvenemiyorum. Sizlerin de fikirlerini belirtmenizi rica ediyorum. Ekran kartı için bütçem maksimum 5000₺ ve iddialara göre 4800 TL bandında çıkacakmış. Gigabyte MSI ASUS gibi üreticiler bu fiyatı arttırır mı 6000 liraları geçer mi bu kartın fiyatı? Sizlerden de görüşlerinizi bekliyorum. Eğer aynk fiyat bandında olursa RTX 2070 Super almak kerizlik olurmuş gibi hissediyorum. Neler düşünüyorsunuz? Özellikle editörler ve yazarlardan yorumlarını bekliyorum. Saygılar.

4800 TL FE kartlar için söylendi, üstüne 300-400 TL eklerseniz ortalama başlangıç fiyatını öğrenirsiniz. Yani 5.5K TL'ye falan orta-üst diyebileceğimiz modelleri görebiliriz, ancak bahsettiğiniz firmaların fiyatlandırması daha fazla olur. Galax gibi firmalar çok daha ucuza kartlar satıyor ve bahsettiğiniz firmalara oranla benzer performansta hatta bazıları daha iyi diyebiliriz.

Şöyle düşünüyorum nvidianın 3080 ve 3090 Founders edition modellerine baktım ve onların fiyatıyla mağaza fiyatı arası 3K oynuyor aşağı yukarı. 3070’de de aynı mevzu olacak gibi duruyor Founders modeli 4.805 tl açıklandı ve onun da fiyatı 7000-7500 civarında olur sanırsam. Alt segment denebilecek (msi ve asusa göre) gigabyte modeli de en iyi ihtimalle sanırım 6000-6500 civarında satılacak. Siz ne düşünüyorsunuz?
4800 TL FE kartlar için söylendi, üstüne 300-400 TL eklerseniz ortalama başlangıç fiyatını öğrenirsiniz. Yani 5.5K TL'ye falan orta-üst diyebileceğimiz modelleri görebiliriz, ancak bahsettiğiniz firmaların fiyatlandırması daha fazla olur. Galax gibi firmalar çok daha ucuza kartlar satıyor ve bahsettiğiniz firmalara oranla benzer performansta hatta bazıları daha iyi diyebiliriz.

NVIDIA kartları beklemeye ömür yetmez. Micro'nun GDDR6X bellekler ve Samsung'un 8 nm üretim teknolojisinin stokları sebebiyle kartları bulman imkansız. Bekleyeceksen RX 6000 serisini bekle. Bu arada kesinlikşe eski nesil alma. Stok bulursan bir şekilde 3070 alırsın bulamazsan RX 6800 XT falan alırsın.

Geri
Yukarı