RTX 3070 bozuldu

MSI 1. resim PCB:

msi.png

Gigabyte 2. resim PCB:

gigabyt.png

2 kart da RTX 3070.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamir için yapılacak bir şey yok umarım tamir ederler.
Umarım tamir etmez,yenisini verirler.
Garantisi varmış zaten. Yapılacak bir şey olmazsa yenisini verirler. Lakin size tavsiyem, kartınızda fabrika çıkışı OC varsa bile, siz NVIDIA'nın kendi varsayılan değerlerinde kullanın. OC kartı yoruyor çünkü.

Yok hocam herhangi bir şekilde OC kullanmadım. Umarım üzmez beni MSI.
MSI 1. resim PCB:

Eki Görüntüle 1213126

Gigabyte 2. resim PCB:

Eki Görüntüle 1213127

2 kart da RTX 3070.

Fark nedir hocam açıklar mısınız?

Kartta VGA girişi var mı hocam? Artık yeni nesil üst seviye kartlarda koyulmuyor diye biliyorum. Bu ihtimale karşı dönüştürücü ile kullanıyor olduğunuzu varsayıyorum. Dönüştürücüde de sıkıntı olabilir eğer dönüştürücü ile bağlıysa.

Kartta VGA girişi var mı hocam? Artık yeni nesil üst seviye kartlarda koyulmuyor diye biliyorum. Bu ihtimale karşı dönüştürücü ile kullanıyor olduğunuzu varsayıyorum. Dönüştürücüde de sıkıntı olabilir eğer dönüştürücü ile bağlıysa.
Yok hocam kartı başka sistemde de denedim orda da sorunlu.

Geçmiş olsun, üzücü bir durum bu kart yokluğunda gerçekten. Kartın ilk sahibi misiniz? İkinci el falansa mining için kullanılmış olabilir. Bir de PSU sağlam mıydı? Durduk yere bozulması çok ilginç gerçekten.

Geçmiş olsun, üzücü bir durum bu kart yokluğunda gerçekten. Kartın ilk sahibi misiniz? İkinci el falansa mining için kullanılmış olabilir. Bir de PSU sağlam mıydı? Durduk yere bozulması çok ilginç gerçekten.

Kartın ilk sahibiyim ve mining falan hiç yapmadım hocam. PSU ise en kalitelisinden almıştım, XPG Core 850W Gold. Onluk bir sorun olacağını düşünmüyorum bilgisayarın geri kalan akşamları çalışıyor.

Kartın ilk sahibiyim ve mining falan hiç yapmadım hocam. PSU ise en kalitelisinden almıştım, XPG Core 850W Gold. Onluk bir sorun olacağını düşünmüyorum bilgisayarın geri kalan akşamları çalışıyor.
Hocam sorun psu kaynaklı değil hep söylüyoruz teknoloji şans işidir. Ama yukarıda ki resimde görüyoruz ki msi çok ucuz bir işçilik kullanmış ve ucuza kaçmış. Çok geçmiş olsun umarım lehinize sonuçlanır 👍

Geri
Yukarı