RTX 3070 ekran kararıyor

Wiro8

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sorunu son 2-3 gündür yaşıyorum ve nedenini bilmiyorum. Sorun şu ki ekran rastgele bir şekilde kararıyor ve geri gelmiyor. Bilgisayarı tuşundan kapatıp geri açınca bir sorun olmuyor. Ekran kartım PNY RTX 3070.

NVIDIA sürücüsünden olduğunu düşünüp 3 eski sürümü yükledim fakat sorun hala devam ediyor. Şu anda aklıma gelen tek şey HDMI kablosunun ara ara arıza yaptığı fakat neden bilgisayarı kapatıp açınca düzelsin ki kablo? Verebileceğim bilgi bu kadar şu anlık. Her türlü öneriye açığım.
Edit: Bilgisayarı 10 aydır aynı şekilde kullanıyorum. Bugüne kadar böyle bir sorun yaşamamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, hangi durumlarda ekran kararıyor detay verir misin? Yük durumunda mı yoksa boşta dahi kararma oluyor mu ?

PSU nuz nedir. Modüler ise pci kablosunu değiştirerek sorunu çözenler olmuş yabancı kaynaklardan gördüğüm kadarı ile.

DDU ile silip yükle.
Sorun hala devam etmekte.

Arkadaşlar benim sistemimde ekran kartının dikey bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir parça vardı. Şuanda o parçayı çıkardım ve ekran kartını doğrudan anakarta taktım ve bir sorun yok gibi gözüküyor. İlerleyen günlerde aynı hatayı almaz isem bu yorumu çözüm olarak işaretleyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı