RTX 3070 ekran kartı nasıl sökülür?

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Sistemi başka şehre taşıyacağım bu yüzden ekran kartını sökmek istiyorum. Fotoğrafta görünen plastik parçayı YouTube'deki videolarda tornavidayla ittirerek kolayca açıyorlar ama benimki sıkışmış mıdır nedir biraz zorlayınca bile açılmıyor. Cok fazla da zorlamadım kırılmasın diye. Yanlış yeri mi yapmaya çalışıyorum acaba yardımcı olur musunuz?

20211007_192744.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ekran kartını kasaya bağlayan vidaları söktüyseniz o çentiği eliniz ile biraz sert ittirmelisiniz. Çıkarırken mandalı bir elinizde sonuna kadar ittirirken diğer elinizde ekran kartını çıkarabilirsiniz.

Şuan açık gibi duruyor yanılıyor da olabilirim kartı hafif bastırır mısın yuvasına belki açıldığının farkında değilsin.

Tamam çıkardım biraz sert basmak gerekiyormuş. İşlemci soğutucu da wraith prism onu sökmekbiraz daha zor gibi geldi sökmeyip arabada yatay bir şekilde kucağımda tutmayı dusunuyorum 30 40km civarı yol gideceğiz bir sorun olur mu acaba?

Tamam çıkardım biraz sert basmak gerekiyormuş. İşlemci soğutucu da wraith prism onu sökmekbiraz daha zor gibi geldi sökmeyip arabada yatay bir şekilde kucağımda tutmayı dusunuyorum 30 40km civarı yol gideceğiz bir sorun olur mu acaba?
O kadar kasmana gerek yok 😂 Kule fan olmadığı ve dikey gitmediği sürece bir şey olmaz.

Geri
Yukarı