RTX 3070 Ethereum mining kazancı ne kadar olur?

• Konuyu başlatan 73083
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 33B

73083

Hectopat
Arkadaşlar bugün RTX 3070 ekran kartı aldım. Şu an çok popüler sanal paralar, benim de ilgimi çekti. 3070 ile ayda ne kadar kazanabilirim? Çok oyun oynamıyorum zaten vizelerim, finallerim de var. Laptopta takılacağım, PC boşta durmasın diye düşünüyorum.

Sistem bileşenleri önemlimi bilmiyorum, daha önce yapmadım. Yine de yazayım.

R5 3600.
650W PSU.
Gigabyte 3070 Vision.

Aylık 1200-1300 lira getiri sağlayabilecekse şu anki durumda 2-3 ay yapmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
60-63 mhs kazım gücünü 120-130Watt ile elde edebilirsiniz. Whattomine gibi sitelerde anlık hesaplamaları kendiniz de yapabilirsiniz. Ethereum fiyatları her an değişebileceği gibi, şu anki güncel fiyattan 650-700 lira civarı gelir elde eder.

Bu site üzerinden bakıyorum ben de hesaplamalarına. Oradan ekran kartı modelinin üzerine gelip 1'i yazarsan (tek ekran kartı) hangi madenciliği yapıyorsan ona göre günlük kazancı söylüyor (elektrik harcaması hariç).

60-63 mhs kazım gücünü 120-130Watt ile elde edebilirsiniz. Whattomine gibi sitelerde anlık hesaplamaları kendiniz de yapabilirsiniz. Ethereum fiyatları her an değişebileceği gibi, şu anki güncel fiyattan 650-700 lira civarı gelir elde eder.
2,3 ay yapsam kart çok zarar görürmü ki? Oyun anlamında hiç bakamıyorum bilgisayara. Sonuçta dayanıklı kartlar bunlar düzenli kullanmayacağım.

Zarar diyor arkadaşlar ama çokta zarar gibi gelmedi 650,700 kar sonuçta. Bana düzenli yapılmadığı sürece donanım anlamında zarar gibi gelmedi yada konuya hakim olmadığım için bana öyle geliyor.

3 ay çalışsa kart kendi parasının 3 te 1'ini çıkarıyor ne güzel işte. Satmayacağım zaten yükselecek gibi.
Türkiye'de çok kâr edebileceğini sanmam. Hele ki ayda 1200 TL gibi rakamları düşünme bence.

Bir de PSU modelini yazmamışsın. Verimsiz bir modelse büyük ihtimal zarar edersin.
CoolerMaster MWE White 650w 80+.

Diğer arkadaşta 650,700 diyor. Artıyorda hala fiyatı. Kazandığım ücrette artacak... Bilemiyorum.

3 ayda kartın ömrü yarıya düşmez herhalde. Olmadı sahibinden kullanılmamış diye satarız 😅

Kartı bu süreç içerisinde 7/24 çalıştıracaksınız ve bir tür overclock ile kullanacaksınız. Yani hiç bir şey olmayabilir de olabilir de bunun riskini almak size kalmış. Ben de düşündüm sizin gibi ve yapmamaya karar kıldım uzun süre kullanmayı düşünüyorum kartımı.

Tabi elektriği hesaplarken 120-130wattan fazla hesaplamalısınız işlemciniz, anakartınız, psu verimliliği vs.. bunların hepsi hesaba katılmalı. Söylediğim 120-130 watt sadece ekran kartının kullanacağı değerdir.

Kartı bu süreç içerisinde 7/24 çalıştıracaksınız ve bir tür overclock ile kullanacaksınız. Yani hiç bir şey olmayabilir de olabilir de bunun riskini almak size kalmış. Ben de düşündüm sizin gibi ve yapmamaya karar kıldım uzun süre kullanmayı düşünüyorum kartımı.

Tabi elektriği hesaplarken 120-130wattan fazla hesaplamalısınız işlemciniz, anakartınız, psu verimliliği vs.. bunların hepsi hesaba katılmalı. Söylediğim 120-130 watt sadece ekran kartının kullanacağı değerdir.
Belleklere overclock yapıyoruz sadece değil mi? Riskli olan o sanırım.

Geri
Yukarı