RTX 3070 Ethereum mining kazancı ne kadar olur?

• Konuyu başlatan 73083
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 33B
Ne yaptınız hocam başladınız mı? Benim de 3070'li sistem yolda. Aynı şekilde 2 ay civarı yapsam mı havalar ısınana kadar diye düşünüyordum.

Arkadaşlar bugün RTX 3070 ekran kartı aldım. Şu an çok popüler sanal paralar, benim de ilgimi çekti. 3070 ile ayda ne kadar kazanabilirim? Çok oyun oynamıyorum zaten vizelerim, finallerim de var. Laptopta takılacağım, PC boşta durmasın diye düşünüyorum.

Sistem bileşenleri önemlimi bilmiyorum, daha önce yapmadım. Yine de yazayım.

R5 3600.
650W PSU.
Gigabyte 3070 Vision.

Aylık 1200-1300 lira getiri sağlayabilecekse şu anki durumda 2-3 ay yapmayı planlıyorum.
çok eski bir konu. ney yaptın sonuç ne oldu. bizide bilgilendirebilirmisin acaba

Cidden arkadaşlar boş yorum yapmışlar, voltaj düşürüp bellek frekansını arttıracaksın. Undervolt yapacağın için oyun oynadığından daha az bile yıpranır kart, fanlar 7/24 çalışacağı için biraz yıpranır fakat 2-3 ay yapacaksan sorun olmaz. İyi de para bırakır 1200-1600TL arasında alırsın muhtemelen.

Cidden arkadaşlar boş yorum yapmışlar, voltaj düşürüp bellek frekansını arttıracaksın. Undervolt yapacağın için oyun oynadığından daha az bile yıpranır kart, fanlar 7/24 çalışacağı için biraz yıpranır fakat 2-3 ay yapacaksan sorun olmaz. İyi de para bırakır 1100-1400TL arasında alırsın muhtemelen.
Çok fazla korkutucu geliyor insanlara, anlıyorum da çünkü Türkiye'de fiyatlar aşırı yüksek, kart bulamayan fiyatlar yükseldiği için sistem toplayamanlar da sinirli ancak bu bir sektör, ben elimdeki kartın kendi parasını çıkartmasını istiyorum o yüzden yapıyorum. Bu kartı 5-6 sene kullanacaksam 4-5 sene kullanayım ama kendi parasını ödesin, mining aşırı derecede kartı yıpratmıyor, yeni nesil kartlar da bu kadar verimsiz çalışmıyor. Tek kartla eğer bir kartınız varsa 4-5 ayda amortiliyorsunuz zaten, geriye kalan para da karınız, ister değerlendirin ister yeni bir kart için kazmaya devam edin.

Çok fazla korkutucu geliyor insanlara, anlıyorum da çünkü Türkiye'de fiyatlar aşırı yüksek, kart bulamayan fiyatlar yükseldiği için sistem toplayamanlar da sinirli ancak bu bir sektör, ben elimdeki kartın kendi parasını çıkartmasını istiyorum o yüzden yapıyorum. Bu kartı 5-6 sene kullanacaksam 4-5 sene kullanayım ama kendi parasını ödesin, mining aşırı derecede kartı yıpratmıyor, yeni nesil kartlar da bu kadar verimsiz çalışmıyor. Tek kartla eğer bir kartınız varsa 4-5 ayda amortiliyorsunuz zaten, geriye kalan para da karınız, ister değerlendirin ister yeni bir kart için kazmaya devam edin.
Millet mining var kart kötü, mining yok kart iyi diye bakıyor. :) Bilmiyorlar ki eşit sürede yapılan mining ile oyun oynama kıyaslandığında oyunların kartı daha fazla yıprattığını. 7/24 olduğu için tabii fazla çalıştığından fanlara sıkıntı yaratabiliyor ama ayarları iyi olduğunda sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
Kart parasını çıkarttıktan sonra zaten çok ta bi önemi yok bence yıpranma payının. :)

Merhaba. Benim 2080 Super ekran kartım var ve mining yapıyorum. 1 ayda 1200 TL kazandım ve ayrıca hız aşırtmasız ve tam gün değil 12 saat çalıştırıyorum. Kazancım sadece kazımından değil coinlerinde artması ile beraber tabii ki. Bende diğer arkadaşlar gibi önceden tek kartla bir şey yapamam diyordum ama deneyince gerçek ortaya çıktı. Ve ayrıca evde diğer aletler buz dolabı klima TV ile beraber 400 TL elektrik parası. Kartım 36 mhs. 24 saat çalıştırsam 3000 TL kazanırım herhalde 1 ayda :)

Merhaba. Benim 2080 Super ekran kartım var ve mining yapıyorum. 1 ayda 1200 TL kazandım ve ayrıca hız aşırtmasız ve tam gün değil 12 saat çalıştırıyorum. Kazancım sadece kazımından değil coinlerinde artması ile beraber tabii ki. Bende diğer arkadaşlar gibi önceden tek kartla bir şey yapamam diyordum ama deneyince gerçek ortaya çıktı. Ve ayrıca evde diğer aletler buz dolabı klima TV ile beraber 400 TL elektrik parası. Kartım 36 mhs. 24 saat çalıştırsam 3000 TL kazanırım herhalde 1 ayda :)
Etheryum için 36 mhs düşük değilmi hocam yoksa farklı coin mi ?

Geri
Yukarı