RTX 3070 Fortnite düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Emre007038

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Fortnite'da oyuna girdiğimde otobüs kalkmadan oyundan atıyor. Başka oyunlarda kullanım yüzde 90 civarı ve sıkıntısız. Ama Fortnite'da GPU kullanımımda yüzde 10 civarı oluyor birden yüzde 70 civarlarına çıkıyor geri 0'a iniyor ve oyun kapanıyor. Zaten hiçbir hata vermeden. Güç kaynağımdan cızırtı geliyordu ve FPS düşmesi yerlerinde bu cızırtı artıyordu. Güç kaynağı değiştirildi.

Sistem:
Anakart: ASUS STRIX Z490-G GAMING.
İşlemci: i7-10700K
Ekran kartı: Palit RTX 3070.
RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8)
Güç kaynağı: XPG Core reactow 750W 80Plus Gold Power Supply.
SSD1: Nv 240 GB.
SSD2: M.2 512 GB.

Bende oyundan atma falan yok ama GPU kullanımı düşük ve vaat edilen FPS'lerin yanına bile yaklaşmıyor. Eğer bulursanız çözüm paylaşırsanız sevinirim.

Anladım. Sizde sadece Fortnite da mı oluyor başka oyunlarda oluyor mu hocam?
Forza Horizon 4 de mesela yüzde 90 99'larda kullanım çok stabil. Bu yani bende bu oyuna has. Ekran kartı güncellemeside el atsalar çözer gibi duruyor. Epic Games bir şey yapabilir mi bilmiyorum. Gerekirse NVIDIA ile görüşeceğim.

Forza Horizon 4 de mesela yüzde 90 99'larda kullanım çok stabil. Bu yani bende bu oyuna has. Ekran kartı güncellemeside el atsalar çözer gibi duruyor. Epic Games bir şey yapabilir mi bilmiyorum. Gerekirse NVIDIA ile görüşeceğim.

Oyunla alakalı 3000 serisindede sıkıntı var ama oyunda daha fazla sıkıntı var sadece Fortnite de yaşıyorum bu sorunu.

CoD Warzone Apex Legends da oluyor.

Merhabalar,
Fortnite'da oyuna girdiğimde otobüs kalkmadan oyundan atıyor. Başka oyunlarda kullanım yüzde 90 civarı ve sıkıntısız. Ama Fortnite'da GPU kullanımımda yüzde 10 civarı oluyor birden yüzde 70 civarlarına çıkıyor geri 0'a iniyor ve oyun kapanıyor. Zaten hiçbir hata vermeden. Güç kaynağımdan cızırtı geliyordu ve FPS düşmesi yerlerinde bu cızırtı artıyordu. Güç kaynağı değiştirildi.

Sistem:
Anakart: ASUS STRIX Z490-G GAMING.
İşlemci: i7-10700K
Ekran kartı: Palit RTX 3070.
RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8)
Güç kaynağı: XPG Core reactow 750W 80Plus Gold Power Supply.
SSD1: Nv 240 GB.
SSD2: M.2 512 GB.

RTX2060 var ben de çoğu rekabetçi oyunda 200-300 FPS almam gerekirken 100-120 arası alıyorum neden böyle acaba.

RTX2060 var ben de çoğu rekabetçi oyunda 200-300 FPS almam gerekirken 100-120 arası alıyorum neden böyle acaba.

Bunun birçok sebebi olabilir hocam tam sistem özellikleri ve MSI Afterburner açık bir şekilde SS atın yardımcı olmaya çalışalım.

Bende de darboğaz var işlemci kaynaklı sanıyordum oyun kaynaklıymış :D
R5 5600X.
RX 6800XT.
Ortalama %70 kullanıyor.

Hangi oyun?

Oyunla alakalı 3000 serisindede sıkıntı var ama oyunda daha fazla sıkıntı var sadece Fortnite de yaşıyorum bu sorunu.

Hocam CoD Warzone Fortnite bu iki oyunda 6800 XT ve Ryzen 9 5900X bir sistemde GPU kullanımı %97 99 arası sorun NVIDIA da.
Bu ayarlar yüksek ayarlar.
Not Ayarları arttırırsanız GPU kullanımı artar fakat vaat edilen FPS in yanına yaklaşmıyor.

Son düzenleme:
Bunun birçok sebebi olabilir hocam tam sistem özellikleri ve MSI Afterburner açık bir şekilde SS atın yardımcı olmaya çalışalım.

Hangi oyun?

Hocam CoD Warzone Fortnite bu iki oyunda 6800 XT ve Ryzen 9 5900X bir sistemde GPU kullanımı %97 99 arası sorun NVIDIA da.
Bu ayarlar yüksek ayarlar.
Not ayarları arttırırsanız GPU kullanımı artar fakat vaat edilen FPS'in yanına yaklaşmıyor.

Bana bu sistemi sattıracaksın hocam haa :)
6800XT'ye geçsek kaça patlar acaba 3070'i satıp.

Şu an yapma bence stok yok olsa da çok pahalı ben de satmayı düşündüm de birkaç kez NVIDIA çözer diye bekliyoruz işte nasip 😂

Hocam işte bekleyelim beklemesine de. Kaç ay geçti işte hala çözecekler bekle babam bekle, bekle babam bekle. O kadar da heves ettiydik. Koskoca NVIDIA firması sen sen bu yazılımı naptın. Evde çocuklar oyunsuzdur.

Geri
Yukarı