RTX 3070 i5 12400F CS2 düşük FPS veriyor

Daha fazla  
Zotack RTX 3070 Twin Edge OC versiyonunu kullanıyorum, CS2 de ortalama 1024x768 çözünürlüğünde düşük orta ayarlarda oynuyorum. FPS ortalama 240 civarı, bazı yerlerde 190'lara kadar düşüyor. En yüksekte 320'i gördüm, tabii 320'de sabit kalmıyor bu. FPS değerleri düşük mü anlamadım. İnternetteki videolara baktım ama bir fikir sahibi olmadım çünkü ekran kartı markasını söylemiyolardı. Ben de size sorayım dedim.

CS2 ayarları genel olarak düşükte oynuyorum. Bir de bu ekran kartına overclock yapmaya gerek var mı? Ekranım 240 Hz çünkü. Bir de bazı RTX 3060 i5 12400F videolarına baktım, aynı ayarlarda benden daha yüksek FPS alıyor neredeyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotack RTX 3070 Twin Edge OC versiyonunu kullanıyorum, CS2 de ortalama 1024x768 çözünürlüğünde düşük orta ayarlarda oynuyorum. FPS ortalama 240 civarı, bazı yerlerde 190'lara kadar düşüyor. En yüksekte 320'i gördüm, tabii 320'de sabit kalmıyor bu. FPS değerleri düşük mü anlamadım. İnternetteki videolara baktım ama bir fikir sahibi olmadım çünkü ekran kartı markasını söylemiyolardı. Ben de size sorayım dedim.

CS2 ayarları genel olarak düşükte oynuyorum. Bir de bu ekran kartına overclock yapmaya gerek var mı? Ekranım 240 Hz çünkü. Bir de bazı RTX 3060 i5 12400F videolarına baktım, aynı ayarlarda benden daha yüksek FPS alıyor neredeyse.
Darbogaz var 7950 yi getirin oda darbogaz yapar 1920z1080 oyna

Bence bir BIOS sıfırlamayı deneyin.

Sanırım CS 2'den yola çıkarsak, stok 220-270 olması lazım. Şu an 250-300 gibi bir şey galiba.

Zaten sizin yüksek alma sebebiniz işelmcinin önbelleğinin fazla olması diye biliyorum i5 12400F'den FPS oyunlarında bu yüzden önde zaten 5600X.

Darbogaz var 7950'yi getirin oda darbogaz yapar 1920Z1080 oyna.

Yani ben CS çıkalı 4.3'te oynuyorum böylelikle daha rahat bir oyun zevki veriyor. ama bir de 1080p de test yaparım.

Darbogaz var 7950'yi getirin oda darbogaz yapar 1920Z1080 oyna.

FPS de bir değişiklik olmadı.

Yani ben CS çıkalı 4.3'te oynuyorum böylelikle daha rahat bir oyun zevki veriyor. Ama bir de 1080p de test yaparım.

FPS de bir değişiklik olmadı.

Hatta FPS 120'lere kadar düştü nedeni bilinmez.

Yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim çözünürlüğüm 1280x960 mış.

Son düzenleme:
Tekrar deneyin bakalım.

Hala aynı değşen bir şey yok ne CPU MHzsinde ne FPS de ne kullanımlarda ne de sıcaklıklarda.

Nihai performansı denedim 4.1'e çıktı ama nafile FPS ortalama 220.

Ne yapmam lazım hala çözemedim.

Başka önerileriniz var mı? Veya bilmeniz gereken bir şey.

Son düzenleme:
Oyun tam olarak optimize değil büyük ihtimal. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Yani diyecek bir şey bulamıyorum işeleci mhzsinde ne problem var peki 4.4'e oyun içindeyken çıkmıyor sıcaklıktan kaynaklıu olduğunu düşünüyorum hava soğutucu alacağım zaten yakında. Ama bu FPS'ler beni gerçekten hayal kırıklığına düşürdü intanette bir sürü video var bilemedim yani optimizasyon iyileştirildi diye biliyorum ben.

Yani diyecek bir şey bulamıyorum işeleci mhzsinde ne problem var peki 4.4'e oyun içindeyken çıkmıyor sıcaklıktan kaynaklıu olduğunu düşünüyorum hava soğutucu alacağım zaten yakında. Ama bu FPS'ler beni gerçekten hayal kırıklığına düşürdü intanette bir sürü video var bilemedim yani optimizasyon iyileştirildi diye biliyorum ben.
CPU-Z ile tek ve çok çekirdek benchmark testi yapıp atar mısın? Arka planda hiçbir uygulama, program veya oyun açık olmasın.

Geri
Yukarı